Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

The Great Hack - Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom

The Great Hack - Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
The Great Hack - Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

The Great Hack. Tak znie názov očakávaného dokumentárneho filmu z dielne Netflixu. Na kauzách Facebooku spojených s firmou Cambridge Analytica ukáže hodnotu dát a ich jednoduché zneužitie na politické a ekonomické ciele.

Informácie a dáta sa stali najdôležitejším artiklom, s ktorým obchodujú veľké spoločnosti, ale aj vlády. Každá cielená reklama, ktorá sa vám objaví v browseri je výsledkom zbierania dát o vás. To funguje na základe vami prehliadaných stránok a tiež na základe príspevkov, ktoré lajkujete na sociálnych sieťach.

Zdroj | unsplash.com
Pozrite si

CEO Facebooku vypovedal pred Európskym parlementom ohľadne Cambridge Analytica

Panuje aj mýtus, že aplikácie v našich smartfónov dokážu odpočúvať naše rozhovory a na základe kľúčových slov posielať takúto reklamu. Aj preto vzniklo množstvo príhod, kedy niekto povedal, že sa mu začali objavovať na webe reklamy na hodinky, o ktorých sa rozprával s kamarátmi, no na internete ich nevyhľadával.

Na druhej strane spoločnosť Facebook si dala patentovať technológiu, ktorá dokáže počúvať ambientné zvuky vo vašom okolí a zbierať z nich dáta cez mikrofón v smartfóne.

Väčšinou však daný človek skutočne hodinky vyhľadával, len si na to nepamätá. Keďže bez inteligentných smartfónov s neustálym pripojeným na internet nevieme žiť, tieto inteligentné zariadenia o nás dokážu zbierať množstvo dát, ktoré následne môžu použiť nielen na cielenú reklamu na produkty, ale tiež na predikciu toho, koho budeme voliť.

Práve toto je prípad firmy Cambridge Analytica a ďalších káuz úniku dát spojených so spoločnosťou Facebook, o ktorých sme písali. Firma Cambridge Analytica je zapletená do kauzy zbierania dát cez aplikáciu na Facebooku o voličoch, ktoré následne boli vyžité pri amerických prezidentských voľbách v USA.

Ak vás táto téma zaujíma, film bude mať exkluzívnu premiéru už budúci týždeň 24. júla na Netflixe. Ako už býva pri Netflix premiérach zvykom, nemali by chýbať české titulky.

Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Mesačná cena služby je od 7,99 do 11,99 eura v závislosti, v akej kvalite a na koľkých zariadeniach chcete pozerať. V tejto cene dostanete množstvo originálneho obsahu, ktorý je do veľkej miery otitulkovaný českými titulkami. Aj preto si nový dokument The Great Hack radšej pozrite na Netflixe než aby ste ho sťahovali. 7,99 eura nie je taká horibilná suma za mesiac kvalitného obsahu, ktorý neustále pribúda.

Ak neviete, ako Netflix spustiť, prečítajte si náš podrobný návod. Netflix sa dá pozerať cez PC, smartfóny, tablety, smart TV a tiež cez herné konzoly či Apple TV.

Zdroj