Reklama

Tieto legendárne reklamy na Mac videli miliardy ľudí. Pozrite si ich aj vy

Zdroj | unsplash/Melvin Lauber
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Melvin Lauber
Zdroj | unsplash/Melvin Lauber

Slávny osobný počítač Macintosh, z ktorého sa vykľula marketingovo úspešná skratka Mac, ktorú Apple používa dodnes, slávi 40 rokov od svojho uvedenia na trh. Poznáte tieto ikonické reklamy?

Kto by nevedel, tak Macintosh je odroda jabĺk, ktorá bola vyšľachtená v Kanade a hlavnou vecou, ​​pre ktorú je oceňovaná, je jej úroda. V prenesenom význame by sa to dalo prepojiť aj so skvelými predajmi počítačov Mac od Apple.

Pozrite si

Pred 40-timi rokmi Apple uviedol na trh osobný počítač Macintosh

Obsah pokračuje pod reklamou

Americký výrobca odjakživa staval na veľmi trefnom a podarenom marketingu, ktorým dokázal zaujať miliardy ľudí po celom svete. Prispeli k tomu hlavne reklamy. Tie najikonickejšie sme sa vám rozhodli pripomenúť.

High Technology – 1977

Aj keď toto nie je ešte priamo reklám do Apple, pretože ju vytvoril miestny počítačový obchod s názvom High Technology, tak je to historicky prvýkrát, čo sa produkt od novovzniknutej spoločnosti Apple objavil na televíznych obrazovkách. Môžeme v nej počuť zaujímavo (až desivo) spracovaný robotický hlas.

1984 – 1984

Ak niekto povie slová Mac a reklama, tak rozhodne sa vám vynorí práve táto najznámejšia reklama z roku 1984, ktorá bola odvysielaná na podujatí Super Bowl. Reklama od Apple obsahuje nemenovanú hrdinku, ktorá by mala byť v prenesenom význame zástupcom samotnej spoločnosti. Reklama vyzerala na danú dobu veľmi futuristicky.

Dinosaurs – 1992

Ďalšia reklama už priamo súperí proti svojmu konkurentovi zo stajne spoločnosti Microsoft, a to operačnému systému Windows. Vidíme, ako sa otec snaží splniť synove želania vidieť nejakých dinosaurov, ale na počítači s Windowsom sa mu to nedarí. Chlapcovi dôjde trpezlivosť a odíde ku kamarátovi, pretože ten má Mac.

Mac vs Ordinary PC – 1993

V tejto reklame Apple opäť dáva Mac do súboja oproti bežnému počítaču, kde porovnáva svoje vlastné funkcie s funkciami obyčajného počítača. Ikonickým sa stal slogan: Urobí viac. Stojí menej. – jednoduché!

3 Steps – 1998

Posledná reklama je na počítač iMac G3, teda opäť all-in-one počítať, ktorý sa do dejín zapísal svojim dizajnom a farebnými možnosťami. Reklama hovorí o tom, že k používaniu iMac G3 stačia len tri kroky, a to zapojiť ho do elektriny, pripojiť ho k internetu a potom už len počujeme smiech so slovami, že žiaden tretí krok neexistuje.

Obsah pokračuje pod reklamou

Áno, už je to 40 rokov od uvedenia Macistosha na trh. Ak by vás táto tematika zaujímala viac, kolega Richard o tomto historickom okamihu napísal samostatný článok.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.