Reklama

Tieto elektrické Nissany rozhodne stoja za pozornosť. Spoznajte ich s nami!

Zdroj | Nissan
TECHBOX
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Japonská automobilka Nissan si našla svoje stále miesto aj na slovenskom trhu. Začala s dizajnom viac experimentovať, ale čoraz častejšie prichádza aj s elektrickými pohonmi. Dá sa povedať, že Nissan bol akýmsi pionierom so známym modelom Leaf.

Práve autá s elektromotorom a batériou nás zaujímajú v našej aktuálne prebiehajúcej ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. O vašu priazeň sa totiž uchádzajú aj tri modely Nissan, na ktoré sa teraz pozrieme bližšie.

Začnime rovno hlavnou hviezdou z portfólia tejto automobilky. Nissan ARIYA je prvé plne elektrické SUV z Japonska. Je tak duchovným nástupcom modelu Leaf, ktorým Nissan bodoval pre niekoľkými rokmi a z ktorého vzišli dve podarené generácie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Nissan

Nissan sa ale pri tomto modeli zameral na segment, ktorý nielen v Európe valcuje všetky rebríčky, a tým je karoséria SUV. Vyššia svetlá výška priestranný interiér a veľký batožinový priestor robia z tejto kategórie tú správnu voľbu nielen pre rodiny s deťmi. A to si Nissan veľmi dobre uvedomuje.

Zvlášť keď sa dizajnéri postarali o to, že Nissan ARIYA vyzerá ako z budúcnosti. ARIYA má prepracovanú hladkú prednú časť, ktorú zdôrazňuje mriežka chladiča. Na štíte sa nachádza množstvo asistenčných snímačov bez toho, aby narúšali podarené krivky.

Paráda je to aj pri pohľade zozadu. Tam rozhodne Nissan ARIYA zaujme strmým C-stĺpikom, ale aj jednodielnym svetelným modulom, ktorý sa skladá z kombinovaných svetiel. Jednoducho povedané, tento elektromobil si nepomýlite s ničím iným, pretože má jedinečné krivky, ktoré mu dodávajú na mohutnosti.

ARIYU si môžete vybrať s pohonom predných alebo všetkých kolies s dvomi kapacitami batérie, a to 63 kWh alebo 87 kWh. Čo sa týka výkonu a dojazdu, tak ARIYA so 63 kWh batériou a elektromotorom s výkonom 160 kW ponúkne dojazd do 360 km. Väčšia 87 kWh batéria s elektromotorom s výkonom 178 kW ponúkne až 500-kilometrový dojazd. Vrcholom výrobcu je dvojmotorová e-4ORCE verzia s 87 kWh batériou s výkonom oboch elektromotorov až 225 kW, ktorá ponúka dojazd na úrovni 460 km. Všetky typy batérií sa pritom môžu nabíjať maximálnym výkonom 130 kW.

Zdroj | Nissan

Písmeno „E“ v slove e-4ORCE znamená systém pohonu Nissanu so 100 % elektromotorom. 4ORCE (= force, teda sila) označuje fyzickú silu a energiu vozidla, pričom 4 predstavuje ovládanie všetkých kolies. Zrýchlenie z nuly na stovku je v prípade e-4ORCE skvelých 5,7 s.

Skvelý pohľad sa vám naskytne aj v interiéri. Hlavný displej navigácie Nissan Connect má uhlopriečku až 12,3-palca, pričom štandardom je bezdrôtový Apple CarPlay a drôtové Android Auto. Pred očami vodiča sa ďalej nachádza 12,3-palcová plne digitálna prístrojová doska, opäť s veľmi ľahko čitateľnými údajmi. Je tu dokonca aj tretí displej a viete kde? Ešte nad prístrojovou doskou v podobe head-up displeja s veľkosťou 10,8-palca.

Zdroj | Nissan

S ARIYOU sa môžete spojiť aj pomocou aplikácie NissanConnect Services. Okrem toho, že máte prehľad o všetkých dôležitých funkciách, viete pozrieť stav nabíjania batérie, skontrolovať, či máte zamknuté vozidlo, ale aj to, že je čas na servisnú prehliadku. Ak sa vám práve Nissan ARIYA páči, môžete elektromobilu dať váš hlas v ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin, je totiž nominovaný v kategórii RODINNÉ SUV.

Od SUV sa presúvame k rodinnému kombi Nissan Townstar EV combi. Na prvý pohľad je jasné, že odvezie toho skutočne veľa, pokojne celú rodinu na dovolenku, veď objem kufra je nadpriemerných 750 litrov. Dizajn s posuvnými zadnými dverami je skutočne praktický a je doplnený o výrazne tvarovanú prednú mriežku spolu s LED dennými aj diaľkovými svetlami, takže jazda v noci bude maximálne bezpečná.

Zdroj | Nissan

Na rodinné výlety vám bude pohodlne stačiť výkon elektromotora na úrovni 90 kW (122 konských síl), ale aj akumulátor s kapacitou 45 kWh a dojazdom okolo 280 kilometrov. Nabíjanie je určené maximálnym výkonom 80 kW, čo znamená, že z 15 na 80 % sa dostanete len za 37 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou

Kabína Nissanu Townstar EV combi je skutočne priestranná, ale zároveň jednoduchá a každý sa tu zorientuje v priebehu pár sekúnd. Veľkou výhodou je taktiež množstvo odkladacích priestorov. Vodič má pred sebou 10-palcový digitálny prístrojový panel a zvyšné veci ovláda cez 7-palcový dotykový stredový displej. Nissan Townstar EV combi je skutočne moderný, môžete si priplatiť aj za bezdrôtovú nabíjačku vášho smartfónu. Ak sa vám Nissan Townstar EV Combi páči, môžete elektromobilu dať váš hlas v ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin, je totiž nominovaný v kategórii RODINNÉ EV.

Zdroj | Nissan

Posledným do partie je model Nissan Townstar EV VAN. Tento úžitkový elektromobil s nulovými emisiami zdieľa množstvo dizajnových prvkov s predchádzajúcim modelom, pričom nemá zadné sedadlá, čím maximalizuje objem kufra, čo sa môže hodiť do firiem, ktoré často prevážajú veľký náklad.

Po stránke pohonu je tu totožné ústrojenstvo, ako v prípade modelu Nissan Townstar EV combi, teda 122-koňový elektromotor kombinovaný s batériou s kapacitou 45 kWh, avšak dojazd je tu na úrovni 286 kilometrov, nabitie na 80 % potrvá už spomínaných 37 minút.

Zdroj | Nissan

Aj za elektromobil Nissan Townstar EV VAN môžete hlasovať ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin v kategórii PRACOVNÉ EV. Hlasovať v ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin sa vám pritom oplatí. Hráte totiž až o osem skvelých cien, kde okrem atraktívnych vecných cien viete vyhrať i niekoľko elektromobilov na týždeň či na víkend.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.