Reklama

The Last of Us prepísal rekordy, Google si pre nás pripravil jedno prekvapenie

Zdroj | HBO Max
Michal Sobek
Zdroj | HBO Max
Zdroj | HBO Max

Len minulý týždeň spustilo HBO hádam svoj najdôležitejší projekt tohto roka. Nejde o nič iné ako seriál The Last of Us inšpirovaný známou hrou na platforme PlayStation. Projektu sa zatiaľ darí, čo ukazujú aj čísla sledovanosti.

Podľa dostupných údajov si v USA pozrelo prvú časť až 4,7 milióna divákov. Ide tak o najväčší debut po minuloročnom Rode draka, ktorý vtedy prilákal až 10 miliónov divákov. Casey Bloys, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ HBO & HBO Max, sa teší z toho, že vidia fanúšikov seriálu aj hry opäť prežívať tento príbeh, ale iným spôsobom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Záujem bol dokonca taký masívny, že spôsobil niekoľko výpadkov práve streamovacej platformy HBO Max. Nejde pritom o úplné kopírovanie predlohy, pretože autori svoj zámer zmenili už v prvých minútach.

Pôvodne chceli príbeh otvoriť krátkym dokumentom v štýle National Geographic, ktorý by divákov informoval o parazitickej hube a následnej apokalypse. Autori si však mysleli, že takýto úvod bude príliš nudný, a tak zvolili radšej televíznu debatu, kde to bolo všetko v jednoduchosti vysvetlené.

Zaujímavosťou je, že pred koncom časti sa z rádia v Joelovej izbe ozve syntetizátor, a keď sa blížia titulky, na pozadí ozývajú slová z piesne Never Let Me Down Again kultovej anglickej skupiny Depeche Mode. Pieseň prišla v roku 1987.

A čo to prekvapenie od Google? Už v článku 10 tipov a trikov vo Vyhľadávaní Google sme spomínali, že Google do svojho vyhľadávania rád pridáva rôzne Easter eggy a gigant sa chytil aj tejto možnosti. Stačí to Vyhľadávača Google napísať „The Last of Us“ a počkať, dokým sa v spodnej strane obrazovky neobjaví červená huba.

Ak na ňu kliknete, tak sa začne množiť, čo simuluje rýchly spád celosvetovej pandémie. Viacnásobné kliknutia na ikonu huby veci len zhorší. Celé to môžete vymazať jednoduchým kliknutím na tlačidlo X naľavo od ikony huby.

Zdroj | Google

Mimochodom, už na platforme HBO Max je aktuálne dostupná druhá časť s minutážou 52 minút. Ak nie ste predplatiteľom tejto streamovacej platformy, druhú časť si môžete dnes o 20:00 pozrieť aj na televíznej stanici HBO.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.