Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (9. časť)

Dominik Fúsek

Vitajte v deviatej časti seriálu o Android aplikáciách. Prvým dnešným programom je aplikácia zo série „povinných“ či skôr základných – správca súborov, ktorý ale dokáže oveľa viac, než len mazať a presúvať. Ďalej sa budeme kochať krásou vesmíru a nakoniec nasadneme do tanku a budeme likvidovať nepriateľské jednotky.

ASTRO File Manager

ASTRO File Manager

Android OS v základe nedisponuje žiadnym správcom súborov. Pokiaľ pracujete len z multimédiami a s kancelárskymi dokumentmi, vôbec to nevadí, nakoľko si s nimi poradia špecializované programy. Pokiaľ ale obdržíte e-mailom prílohu nepodporovaného formátu alebo potrebujete súbory spracovať aj mimo počítača, pocítite absenciu pokročilejšieho správcu súborov. Astro File Manager patrí medzi najpopulárnejšie z nich. Jadro svojich schopností (presúvanie, kopírovanie, mazanie, usporiadavanie súborov) rozširuje o zálohovanie, vyhľadávanie, prácu so ZIP archívmi (vrátane vytvárania), zobrazovanie textových a obrázkových súborov, správcu bežiacich procesov, správcu aplikácií, download manažéra či správcu pripojení. Možnosti sú skutočne veľkorysé. Platená verzia odstraňuje z aplikácie reklamy.

NASA Images Archive

NASA Images Archive

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorých fascinuje krása a rozmanitosť vesmíru, určite túto aplikáciu neprehliadnite. Ide totiž o bohatý archív fotografií agentúry NASA. V základe obsahuje štyri sady obrázkov, stovku ďalších môžete bezplatne stiahnuť. Celkovo na vás čaká vyše 60 000 obrázkov! Tie sú navyše doplnené sprievodnými informáciami, hoci len v angličtine. Obrázky je možné zoomovať, použiť ako pozadie na plochu, uložiť do galérie či zdieľať s priateľmi. Malou nevýhodou je plná závislosť na internete. Pokiaľ vás ale krása vesmíru čo i len trochu nadchýňa, určite aplikáciu vyskúšajte, rozhodne sa je na čo pozrerať.

Tank Hero

Tank Hero

Bezplatná hra s vysokou úžitkovou hodnotu. Jej princíp je jednoduchý – virtuálnym joystickom na obrazovke (resp. trackballom, ak je ním zariadenie vybavené) pohybujete svojím tankom po hracej ploche, ťuknutím na displej pálite na nepriateľov. Samozrejme je potrebné vyhýbať sa strelám ostatných tankov. Hra ponúka jednoduchú, ale detailnú grafiku, 80 úrovní + nekonečný mód, 5 druhov munície a rovnako 5 druhov nepriateľských tankov. Poskytuje zábavu na dlhý čas.

Tank Hero

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.