Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (7. časť)

Dominik Fúsek

V dnešnej časti seriálu Android aplikácií sa venujeme skutočne každému. Prvou potešíme všetkých, v ktorých je skrytý hudobný talent. Druhý program sa hodí na očarenie vašej polovičky znalosťou nočnej oblohy, čo oceníte najmä pri večerných posedeniach pod hviezdami. Treticu samozrejme dopĺňa kvalitná hra.

Musical Lite/ Pro

Musical Lite/ Musical Pro

Zaujímavá aplikácia pre hudobníkov, ale aj pre bežných ľudí, ktorí si chcú len tak pre radosť zahrať a skutočný nástroj im chýba. Program obsahuje metronóm (40 – 200 BMP, rôzne takty a dĺžky nôt), ladičku, klávesy v prevedení s posúvaním či v dvoch radoch nad sebou bez posúvania. Klávesy môžu imitovať zvuk rôznych nástrojov, od organu až po zvony. Zoznam uzatvára kompletná sada bicích nástrojov. Platená verzia navyše ponúka 128 zvukov klávesov, nahrávanie, export do MIDI súboru a viacero vyplepšení, ktoré ocenia skôr pokročilí a profesionáli.

Google Sky Map

Google Sky Map

Google Maps pozná každý, ale nie každý vie, že má Google pod palcom aj mapy nočnej oblohy. Aplikácia pracuje na báze rozšírenej reality. Na základe dát z magnetometra a akcelerometra, zabudovaných snáď v každom smartfóne, vyhodnocuje vašu polohu i smer a na displeji dopĺňa nielen názvy, ale aj tvary súhvezdí, planét a iných vesmírnych telies. Tie môžete multitouch gestami približovať a vzďaľovať. Aplikácia tiež umožňuje vyhľadávať, filtrovať zobrazenie neželaného typu nebeských telies, „cestovať v čase“ (zobrazuje stav oblohy v určitej dobe) či zvoliť nočný mód, ktorý tak neunavuje oči. Poteší tiež galéria pôsobivých snímok vytvorených Hubblovým teleskopom. Jednoducho, ideálne na letné večery pod hviezdami.

Dragon Hunter

Dragon Hunter

Veľmi zaujímavá hra typu Tower defense. Úlohou hráča je jednoduchými ťahmi po displeji strieľať šípy po drakoch, ktorí napádajú pevnosť. Za ich porážku dostávate mince, za ktoré môžete po dokončení úrovne vylepšiť jednu z množstva vecí – silnejšie alebo početnejšie šípy, rýchlejšia oprava pevnosti, rýchlejší zber jedla, kúzla atď. Hra je však pomerne jednoduchá, takže pri voľbe správnych upgradov nenarazíte na výraznejší problém v žiadnej z úrovní. Napriek tomu hra zabaví na veľmi dlhý čas.

Dragon Hunter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.