Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (61. časť)

Dominik Fúsek

Nielen vo svete technológií človek stále viac prichádza do kontaktu s anglickým jazykom a slovíčkami, ktorých význam nepozná. Alebo naopak – ste na dovolenke a vypadlo vám nejaké slovíčko, ktoré chcete povedať. Riešením pre ľudí s aktívnym dátovým balíkom (ktorých je v roamingu málo) je výborný Google Prekladač, offline slovníky však stále majú svoje neprekonané výhody.

Easy Dict: Slovak English

Easy Dict: Slovak English

Kvalitný anglicko – slovenský a slovensko-anglický slovník. Pri prvom spustení je nutné stiahnuť databázu slovíčok, potom už je program od internetu plne nezávislý. Funkčné princípy aplikácie sú jednoduché – stačí zadať slovo (alebo jeho časť) a program sa v zozname posunie na najbližší vyhovujúci výsledok. Celý čas je totiž zobrazovaná celá databáza, vyhľadaním sa v nej iba posúvate. Nespornou výhodou je, že vďaka tomu vidíte všetky varianty daného výrazu. Ťuknutím na konkrétny z nich získate ešte viac synoným, prehľadne zotriedených podľa slovných druhov. Slovník pravdaže funguje obojstranne, jazyk vstupu meníte tlačidlom vľavo hore. V prípade angličtiny a aktívneho internetu funguje aj hlasový vstup. Widget programu v nastavenom intervale strieda náhodné slovíčka, čím zlepšuje vašu slovnú zásobu. Platená verzia odstraňuje reklamy v online móde.

Where´s My Water?

Where´s My Water?

Ďalšia hra zo série jednoducho ovládaných, a predsa náročných hier. Ide o jednoduchý príbeh krokodíla, ktorý sa chce kúpať, ale zo sprchy netečie žiadna voda. Vašou úlohou je dostať ju do vodovodu. Spočiatku len jednoduchým odstránením prekážajúcej hliny (ťahom prsta vytvoríte cestičku), neskôr pribúdajú ďalšie objekty, napríklad výbušniny citlivé na vodu, neobmedzené zdroje vody, posuvné predmety atď. Hra možno vyzerá a znie detinsky, ide však o kvalitnú a pre mozog prínosnú zábavu s množstvom úrovní – v platenej, ale lacnej verzii dokonca vyše 200.

Aplikácie boli otestované na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.