Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (6. časť)

Dominik Fúsek

V súčasnosti sa stále viac výrobcov mobilov i tabletov vyberá cestou zvyšovania výkonu. Môžeme však veriť reklamným sloganom? Je skutočne nárast výkonu procesora oproti predchodcom skutočne taký vysoký, ako tvrdí výrobca? Dnes sa teda pozrieme, ako zmerať reálne výkony procesora i grafiky. Ďalšia aplikácia nám zasa pomôže na určitý čas zabaviť deti. A napokon, v poslednej sa budeme starať o akvárium rybiek so všetkým, čo k tomu patrí.

Quadrant Standard

Quadrant Standard

Asi najznámejší benchmark program pre Android. Umožňuje testovať procesor (aritmetické operácie s celými číslami, s desatinnými číslami, dekódovanie videa atď.), operačnú pamäť, zápis a čítanie súborov, ako aj výkon pri vykresľovaní 2D a 3D grafiky. Po vykonaní testu sa aplikácia pripojí na internet a vypočíta výsledok v bodoch. Následne umožňuje výkon vášho prístroja porovnať s konkurenciou aj graficky. Navyše program dokáže vypísať kompletné informácie o hardvéri a softvéri, napríklad verziu linuxového jadra OS, maximálnu a minimálnu frekvenciu procesora a mnohé ďalšie. Veľmi zaujímavá pomôcka nielen pre technologických nadšencov.

Zebra Paint

Zebra Paint

Ak potrebujete na nejaký čas zabaviť deti, Zebra Paint je ideálny pomocník. Elektronická omaľovánka ponúka 40 šablón zo všetkých oblastí, autor navyše v aktualizáciách pridáva nové. V ľavej časti obrazovky sa nachádza šesť vybraných farieb, po kliknutí na paletu sa výber rozšíri na 48 odtieňov. Vyfarbovanie prebieha jednoduchým kliknutím do príslušného poľa v šablóne. Výsledky je možné uložiť ako JPEG obrázok. Čo je ale najdôležitejšie, aplikácia sa deťom veľmi páči.

Zebra Paint

Zebra Paint

Tap Fish

Hra, v ktorej sa staráte o akvárium a najmä rybičky v ňom. Najskôr je potrebné nakúpiť ikry, z ktorých sa vaši miláčikovia zrodia. O rybičky sa treba príkladne starať, zabezpečovať im predovšetkým potravu a čisté akvárium, neskôr môžete dokúpiť rôzne doplnky, napríklad vodné rastliny. Dospelé ryby je možné predať za vyššiu čiastku, než akú ste za ne vynaložili, a zarobiť tak na ďalší postup v hre. Tap Fish disponuje aj sociálnymi funkciami, svoje rybky môžete premenovávať a dokonca sa môžete spojiť so svojimi priateľmi. Hra má dve osobitosti: v prvom rade si ju bez internetového pripojenia nezahráte. Tou druhou je čas, ktorý pri hre strávite. Bežne je to len niekoľko málo minút (predaj a nákup rybiek, čistenie akvária, doplnenie potravy), následne musíte čakať hodiny, kým rybičky dospejú. Čas samozrejme ubieha, aj keď hra nebeží. Ak by ste však na ňu zabudli, po niekoľkých dňoch nájdete akvárium špinavé a ryby uhynuté. Tap Fish je teda ideálna voľba na časté, ale krátke herné intervaly.

Tap Fish

Zdroj obrázkov: androidcommunity.com, market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.