Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (30. časť)

Dominik Fúsek

Opäť nastala streda a je čas pozrieť sa na ďalšie tri zaujímavé aplikácie pre obľúbený operačný systém Android. V dnešnej časti sa pozrieme na dôkladnú ochranu dát a samotného prístroja, naladíme internetové rádiá a na záver budeme driftovať.

TuneIn Radio

TuneIn Radio

FM tuner sa v poslednom čase z mobilov akosi vytráca, a tak jediným spôsobom, ako naladiť svoje obľúbené rádio, zostáva internet. Pomôže vám s tým aplikácia menom TuneIn Radio. Tá združuje až 50 000 internetových rádií, prehľadne zoradených podľa jazyka, obsahu, žánra, krajiny atď. Väčšina používateľov ale zvolí položku Local Radio, združujúcu niekoľko desiatok rádií zo Slovenska. Program môžete ovládať aj prostredníctvom widgetu a v platenej verzii môžete vysielanie nahrávať. Pri používaní odporúčame sledovať spotrebu dát, pokiaľ máte obmedzený dátový balík.

Antivirus Free

(AVG) Anti-virus Free

Pokiaľ často sťahujete aplikácie či iný obsah z neoverených zdrojov a chcete mať istotu bezpečia, antivírus od AVG vám ju dodá. Program okrem priebežného skenovania aplikácií a súborov poskytuje aj množstvo doplnkových funkcií. K nim patrí správca procesov, vzdialená správa zariadenia (v prípade straty či krádeže), zamykanie aplikácií na heslo, záloha aplikácií a iných súborov či naopak zmazanie všetkých osobných dát a ochrana proti SPAM-u a SCAM-u. Aplikácia je bezplatná, výrobca ponúka viacero platených pluginov či ďalších verzií.

Drift Mania Championship

Automobilová hra, v ktorej ide o zvládnutie techniky driftovania, t. j. jazdy zákrutami kontrolovaným šmykom. Hra obsahuje štyri automobily s rôznymi špecifikáciami a jazdnými vlastnosťami, dve trate a preteky s rôznymi cieľmi. Hoci ovládanie akcelerometrom a virtuálnymi tlačidlami vyžaduje trochu cviku, po čase je plne komfortné. Plná verzia obsahuje viac vozidiel i tratí. Požadované je rozlíšenie displeja 800, resp. 854 x 480 b.

 

Testy aplikácií uskutočňujeme na HTC EVO 3D a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.