Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (29. časť)

Dominik Fúsek

Dnešnou dvojicou Android aplikácií sa venujeme fanúšikom hudby, a to tak pasívnym, ako aj aktívnym. Prvá aplikácia zistí názov neznámej skladby a všetky možné informácie o nej. Vďaka druhej si zasa môžete vytvoriť skladbu vlastnú, dokonca aj s vlastnými zvukmi. Na záver tradične nechýba kvalitná hra.

SoundHound

SoundHound

Jedna z najpopulárnejších aplikácií na Markete. Jej použitie je jednoduché. Pokiaľ počujete skladbu, ktorá sa vám páči, ale nepoznáte jej názov, stačí ťuknúť na displej, nahrať krátku sekvenciu a služba SoundHound už o nej zistí všetko. Okrem rozpoznania interpreta, albumu a názvu naservíruje aj obrázok albumu, text skladby, YouTube videá, zvukovú ukážku a ďalšie informácie. Vo vybraných krajinách môžete piesne hneď aj nakupovať. Aplikácia podporuje aj vyhľadávanie písaním a hlasom, v platenej verzii disponuje widgetom na plochu.

My Piano

My Piano

Virtuálnych pián je na Android dostupných neuveriteľné množstvo, máloktoré sa však kvalitou vyrovná tomuto programu. My Piano podporuje multitouch a až 8-násobnú polyfóniu. Na výber máte 10 nástrojov od klasického piana cez syntetizátor až po gitaru či saxofón. Nevídanou a zábavnou možnosťou je možnosť nahrať vlastnú zvukovú vzorku. Tiež sú dostupné dva efekty (reverb a ozvena) a v nastaveniach umožňuje prispôsobiť množstvo ďalších parametrov. Samozrejmosťou je nahrávanie skladieb v MIDI formáte.

N.O.V.A. 2 HD

Ďalšia graficky prepracovaná HD hra z dielne Gameloftu. Ide o FPS akciu s pomerne pohodlným ovládaním. Ocitnete sa vo vesmíre a vašou úlohou je plniť rôzne misie a pritom likvidovať nepriateľských robotov a iné monštrá. Singleplayer mód je rozdelený do niekoľkých levelov, obtiažnosť v troch stupňoch dáva dobrú motiváciu prejsť hru znova. V multiplayer móde si zahráte s/proti priateľom cez Wi-Fi alebo globálne. Dostupných je viacero zbraní, pestré prostredie a množstvo minihier zabraňujú tomu, aby vás zbesilé strieľanie nudilo. Dajte však pozor na vysoké hardvérové požiadavky.

 

Testy aplikácií uskutočňujeme na HTC EVO 3D a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.