Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (26. časť)

Dominik Fúsek

Relatívne silná závislosť operačného systému Android na internetovom pripojení je známy fakt a nepozornému používateľovi sa ľahko môže stať, že svoj internetový balík od operátora rýchlo spotrebuje a za dodatočné dáta zaplatí vysokú sumu. Prvá dnešná aplikácia tomu zabráni. Druhá je skôr z oblasti zábavy, umožní nám čítať komiksy. Na záver si oddýchneme logickou hrou.

3G Watchdog

3G Watchdog

Pri aktívnom používaní a nepretržitom pripojení cez operátora môže OS Android spotrebovať veľké množstvo dát. Aby ste mali spotrebu pod kontrolou a neminuli balík skôr, než by ste chceli, zariadi program 3G Watchdog. Stačí mu zadať veľkosť balíka a dátum platnosti, o všetko ostatné sa už postará sám. Čas a spôsob, akým vás aplikácia varuje pred takmer spotrebovaným dátovým balíkom, môžete samozrejme prispôsobiť. Štandardne aplikácia informuje prostredníctvom informačnej lišty alebo widgetu. Platená verzia má viac štýlov widgetov, grafy a presne zistí, ktorá aplikácia je za najväčšiu spotrebu vinná.

DC Comics

DC Comics

Pokiaľ radi čítate komiksy, vyskúšajte túto aplikáciu. Po registrácii umožňuje nakupovať rôzne tituly (obyčajne 2 $/ks), ale sťahovať niekoľko bezplatných. Väčšinu portfólia tvoria príbehy známych superhrdinov ako Batman či Superman, nechýbajú však ani komiksové adaptácie populárnych seriálov. Všetky sú v aplikácii prehľadne zatriedené do kategórií podľa viacerých kritérií.

Blast Monkeys

Blast Monkeys

Jednoduchá logická hra, kde je hlavným cieľom vystreliť opicu do vzduchu a dostať ju do cieľa. Cestou je potrebné zbierať banány – za každý banán dostanete hviezdičku, ktorá vás posunie bližšie k odomnkutiu ďalšej úrovne. Podobne fungujú aj Angry Birds. Vo vyšších úrovniach sa budete stretávať aj s rôznymi prekážkami a bonusmi, ktoré zvyšujú hrateľnosť i náročnosť na logiku. Stále sa zvyšujúce množstvo úrovní poslúži na dlhý čas.

Testy aplikácií vykonávame na smartfónoch Motorola Fire a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.