Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (25. časť)

Dominik Fúsek

Aj dnes prichádzame s trojicou zaujímavých Android aplikácií. S prvou sa vydáme na cesty, druhá nám umožní zjednodušene si zahrať na gitare a tretia poriadne ponamáha mozgové bunky.

TripAdvisor

TripAdvisor

Online aplikácia predstavujúca šikovného pomocníka pre cestovateľov. Vo vašej blízkosti (na základe polohy z GPS) alebo v akomkoľvek meste umožňuje vyhľadať hotely, reštaurácie, turistické atrakcie či letecké spojenie. Každá inštitúcia disponuje detailnými informáciami, okrem iného aj o presnej polohe (s možnosťou zobraziť v Google Mapách) a cene. Nechýbajú fotografie či viacero užívateľských recenzií, ktoré môžete samozrejme písať aj vy. Profily vyhľadaných spoločností obsahujú aj kontakt pre rýchlu objednávku či rezerváciu služieb.

Guitar: Solo Lite

Guitar: Solo Lite

Gitara je obľúbený a dá sa povedať vznešený hudobný nástroj, nie každý však disponuje dostatkom času či trpezlivosti, aby sa na ňu naučil hrať. Ak je toto aj váš prípad a napriek tomu po gitare túžite, táto aplikácia vám splní váš sen. Úvodná obrazovka obsahuje niekoľko akordov (maximálne 10), medzi ktorými prepínate jednoduchým ťuknutím. Hrať môžete na všetky struny (celý akord), prípadne jednotlivo (vybrnkávať). Zobrazovať môžete ľubovoľné akordy, vďaka čomu ľahko zahráte akúkoľvek pieseň. V platenej verzii môžete vytvárať aj vlastné akordy, hoci štandardná knižnica bude stačiť hádam každému. Vďaka spomínanej knižnici je aplikácia výbornou pomôckou aj pre skutočných gitaristov, učiacich sa akordy.

Tangram Moment

Tangram Moment

Určite sa väčšina z nás, minimálne v detstve, stretla s logickou hrou zvanou tangram. Ide v nej o poskladanie obrázku z niekoľkých geometrických tvarov, ktoré je potrebné na podložku uložiť v správnom poradí a otočení. Práve o to ide v hre Tangram Moment, ktorá s jednoduchým ovládaním a dobre nastavenou obtiažnosťou prináša až 450 tangram obrázkov.

 

Testy aplikácií vykonávame na smartfónoch Motorola Fire a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.