Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (12. časť)

Dominik Fúsek

Dovolenková sezóna je už prakticky tu a pokiaľ sa chystáte do zahraničia, váš Android smartfón či tablet by vám mohol na cestách výrazne pomôcť, ale aj uškodiť. Na oba prípady sa dnes pripravíme – vybavíme sa aplikáciou pre kontrolu spotreby dát a univerzálnym prekladovým slovníkom. Tradične dopĺňame zaujímavú hru.

Google Translate

Google Translate

Webová verzia tejto služby je nám všetkým známa, na Markete je však k dispozícii aj samostatná aplikácia. Základ má zhodný so svojím predchodcom – ide o univerzálny, obojstranný slovník s podporou vyše 50 jazykov. Okrem napísaného textu a webových stránok prekladá aj SMS-ky, disponuje režimom konverzácie, poradí si s hlasovým vstupom (vybrané jazyky) a naopak, text dokáže previesť na zvukový výstup. Avšak, ako sme si u firmy Google zvykli, program je plne závislý na internete. V zahraničí ho teda používajte len počas pripojenia na Wi-Fi, alebo ak máte aktívny roamingový dátový balík.

My Data Manager

My Data Manager

Aplikácia slúžiaca na kontrolu spotreby dát prostredníctvom mobilnej siete. Pri prvom spustení jednoducho nastavíte typ účtu (predplatený, fakturačný), objem dát (MB, GB) a počet zostávajúcich dní platnosti balíka, resp. kedy začne ďalšie fakturačné obdobie. Aplikácia zobrazuje spotrebu aj graficky, disponuje widgetom, informovať môže aj prostredníctvom notifikačnej lišty. Spotreba je rozdelená na vlastnú sieť a na roamingové dáta, čo sa perfektne hodí počas pobytu v zahraničí. Roamingové ceny síce v poslednej dobe klesli, stále však ide o luxusný tovar. V konečnom dôsledku vám môže aplikácia ušetriť desiatky eur.

Dynamite Fishing

Dynamite Fishing

Princíp hry je jednoduchý, i keď trochu brutálny – ide o lov rýb a iných vodných živočíchov pomocou dynamitu a podobných zbraní. Za svoje úlovky získavate peniaze, za ne môžete nakupovať nové zbrane (až po kuriozity ako raketomet alebo atómová bomba), lode a darčeky pre vaše dievča, ktoré vám na oplátku odomkne nové loviská. Hra disponuje perfektou hrateľnosťou a vtipnými komentármi na všetkých miestach. Zábavu trochu znepríjemňuje reklamný panel, ktorého sa môžete zbaviť za necelé euro.

Dynamite Fishing

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.