Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (11. časť)

Dominik Fúsek

Opäť nadišiel čas obohatiť našich miláčikov s logom zeleného robota o zopár zaujímavých programov. Dnešný výber zahŕňa ďalší základný program, pomocníka so vzdelávaním na cestách a legendárnu strategickú hru, ktorá dobyla pole mobilných hier ešte za čias „hlúpych“ mobilov s podporou Java aplikácií.

Adobe Reader

Adobe Reader

PDF formát dokumentov sa stal v poslednej dobe veľmi populárnym, a tak je len otázkou času, kedy na nejaký narazíte počas surtfovania na webe prostredníctvom smartfónu či tabletu. Na jeho otvorenie však potrebujete dodatočný program, napríklad populárny Adobe Reader. Ten okrem prehliadania PDF súborov ich umožňuje aj zdieľať, zoomovať (podpora multitouch) či vyhľadávať v nich. Program si poradí aj so zaheslovaným súbormi a disponuje tromi režimami zobrazenia. Žiaľ, ide o náročnejší program a na slabších procesoroch je značne pomalý, čo sa prejaví pri každom posúvaní a zoomovaní dokumentu. S PDF súbormi si poradí aj väčšina univerzálnych kancelárskych aplikácií.

Wapedia

Wapedia

Každý fanúšik internetovej encyklopédie wikipedia.org iste vie aj o existencii jej wapovej verzie, ktorá už dostala aj vlastnú aplikáciu pre OS Android. Wapedia poskytuje rovnako bohaté informácie, ako plnohodnotná Wikipédia, avšak najmä vďaka obmedzenému načítavaniu obrázkov (ktoré je možné prispôsobiť v nastaveniach) výrazne šetrí dátový balík, prípadne platby za dáta operátorovi. Články sú dostupné samozrejme aj v Slovenčine, môžete ich vyhľadávať, zdieľať a meniť veľkosť písma. Prídavný modul odstraňuje reklamy.

Townsmen 6

Townsmen 6

Legendárna budovateľská stratégia. Tentokrát sa ocitnete na začiatku obdobia Francúzskej revolúcie a sami sa stanete jej hlavným aktérom. Skôr, než sa postavíte proti kráľovi, musíte sa postarať o svoj ľud, a to budovaním a upgradovaním (od píly a bane cez farmu či pekáreň až po kasárne a univerzitu) a získavaním potrebných surovín, potravín a ďalších atribútov (cvičenie propagandistov a vojakov). Každá budova však požaduje pracovnú silu a tá je vo väčšine fáz hry veľmi obmedzená. Budete tak nútení poradne rozmýšľať a voliť vhodnú stratégiu. Napriek tomu, že je hra prerobená z nedotykovej verzie, ovláda sa veľmi pohodlne, a to aj na malých displejoch. Hra poskytuje pomerne rozumnú zábavu na skutočne dlhý čas. Dostupná je aj platená verzia bez reklám.

Townsmen 6

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.