Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (10. časť)

Dominik Fúsek

Poradové číslo dnešnej časti seriálu o aplikáciách pre OS Android sa prehuplo na okrúhlu desiatku. Ani dnes nebude chýbať trio zaujímavých aplikácií. Začneme praktickým nástrojom, ktorý bude váš smartfón chrániť pred malware, zálohuje dáta a umožní dokonca aj vyhľadať stratený prístroj. Druhá aplikácia poslúži skôr na zábavu a treticu tradične uzatvára hra.

Lookout Mobile Security

Lookout Mobile Security

Po viacerých aférach so škodlivými aplikáciami na Markete množstvo ľudí začalo používať program na ochranu svojich dát. Ako sme vás informovali, jeho inštalácia nie je vôbec nevyhnutná (Mobilné OS a vírusy: Nafúknutá bublina alebo reálna hrozba?), i tak sme sa rozhodli takýto softvér vyskúšať. Funkcie programu Lookout Mobile Security sú rozdelené do troch častí – bezpečnosť, zálohovanie /obnova a hľadanie strateného smartfónu. Prvá položka kontroluje predovšetkým aplikácie a hľadá malware či spyware (počas inštalácie, ale aj v nastavených intervaloch), čo sa samozrejme prejaví aj na hodnotách voľnej RAM a výdrže batérie. Zaujímavé možnosti ale ponúka vzdialená správa strateného či ukradnutého mobilu cez web mylookout.com, čo je vlaste obdoba populárnej služby htcsense.com. Stratený smartfón zobrazuje v Google Maps, umožňuje vzdialenú aktiváciu GPS či spustenie hlasného alarmu.

FXCamera

FX Camera

Aplikácia čiastočne nahrádzajúca fotoaparát. Zosnímané obrázky totiž obohacuje o efekty. Nechýba efekt rybieho oka, štvorfarebný komix, sépia, čiernobiela snímka a mnohé ďalšie. Aplikáca je zatiaľ stále vo vývojí v štádiu betaverzie, ale aj tak stojí za to.

Robotek

Robotek

Ľudia ako vládcovia Zeme zlyhali a boli nahradení robotmi. Tí medzi sebou vedú vojny a vašou úlohou ako vodcu skupiny robotov je obsadzovať nepriateľské územia. Princíp hry je jednoduchý – v aréne sa nachádzajú váš a nepriateľský hlavný robot spolu s pomocníkmi. V ťahoch si na princípe herných automatov vyberáte akciu – budovanie pomocných robotov, obrana a útok. Kto prvý zničí nepriateľa, získa nielen víťazstvo, ale aj nové skúsenosti a energiu na ďalšie boje. Pokiaľ však budete často prehrávať, energiu vyčerpáte a jediným spôsobom, ako ju doplniť, je nákup za reálne peniaze. V opačnom prípade vám zostáva len začať od začiatku a bojovať opatrnejšie.

Robotek

Foto: androidfreeware.net, market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.