Reklama

Testovali sme údajne najlepšie ochranné sklo PanzerGlass. Aké je v skutočnosti?

Zdroj | PanzerGlass
TECHBOX
Zdroj | PanzerGlass
Zdroj | PanzerGlass

PanzerGlass je medzi mobilnými a technologickými nadšencami dobre známou a overenou značkou s výborným renomé. Jej produkty chránia nielen displeje smartfónov, ale taktiež aj notebookov, inteligentných hodiniek a mnohých iných druhov zariadení. Mal by sa však aj bežný používateľ začať zaujímať o túto značku a boom, ktorý okolo nej v poslednom čase vznikol?

Rozhodli sme sa to zistiť a vystavili niekoľko ochranných skiel PanzerGlass naozaj tvrdej skúške. Môžeme ti vopred prezradiť, že sme objavili omnoho viac, ako len vysokú odolnosť…

Odolné voči škrabancom, nárazom a 100% dotyková citlivosť v jednom

V prvom rade nás samozrejme najviac zaujímala skutočná odolnosť skla PanzerGlass. To by malo podľa dánskeho výrobcu zvládnuť naozaj extrémne nároky na pevnosť a odolnosť, a to nielen v podobe škrabancov, ale aj prudkých nárazov a pádov z veľkej výšky.

Zdroj | PanzerGlass

Samozrejme, tvrdenia značky, ktoré nájdeme v reklamách či na obale sú jedna vec. Skutočnosť však dokáže častokrát nemilo prekvapiť. V tomto prípade sme boli naozaj prekvapení, našťastie ale pozitívne. Spolu so sklom sa k nám totižto dostalo aj toto video.

Sila, čo?

Teda, skôr odolnosť…

Video však môže byť mnohými spôsobmi nafingované, preto sme sa rozhodli podrobiť sklo aj vlastnej “kladivovej” skúške. A výsledok? Úplne totožný. Ako je to možné?

Fantastické 4 vrstvy

Odolnosť ochranného skla PanzerGlass zabezpečuje naozaj viac, ako len reklamné kecy. Keď sme sa už presvedčili o jeho kvalite v praxi, mali sme logicky väčší záujem zistiť viac aj z pohľadu teórie.

V prvom rade – PanzerGlass je síce európskou značkou, samotné sklo (tj. jedna z vrstiev, nie celý produkt) nesie názov Asahi a pochádza z dielní japonských majstrov. A tí svoje produkty doťahujú k dokonalosti s naozaj svetoznámou precíznosťou. V tomto prípade ide napríklad o poctivú temperáciu po dobu 5-10 hodín pri teplote 500°C, čo je na pomery ochranných skiel pre mobily naozaj unikátne. Ako sme však už spomenuli, samotné sklo predstavuje len 1 vrstvu. V nami testovanom produkte PanzerGlass ako v každom ochrannom skle tejto značky, je možné nájsť hneď 4 vrstvy. Tu sú:

Zdroj | PanzerGlass
  • Vrchná vrstva – Oleofóbna vrstva. Povlak odpudzujúci olejovité látky pre čo najlepšie ovládanie a ochranu smartfónu v prípade poliatia vodou – tá sa nerozleje po celej ploche, ale zostane zoskupená vo veľkých kvapkách na skle. Už žiadne odtlačky prstov na vašom displeji.
  • Druhá vrstva – Sklo Asahi s hrúbkou 0,4 mm predstavuje kľúčovú vrstvu celého ochranného skla.
  • Tretia vrstva – Bezpečnostná vrstva. Ak sa sklo náhodou aj rozbije, táto vrstva udrží úlomky bezpečne pokope (nepoškriabete sa) a výrazne tak zníži riziko poranenia sa.
  • Spodná vrstva – Silikónová vrstva, ktorá však neslúži len pre ľahkú aplikáciu skla, ale zároveň aj vyrovnáva povrch displeja a odstraňuje drobné škrabance na používanom smartfóne.Odolnosť nie je všetko. Ochranné sklo by malo zároveň spĺňať aj niekoľko ďalších podmienok.Moderné smartfóny fungujú už častokrát výhradne na gestách. Akékoľvek tlačidlá, či už fyzické alebo softvérové, dávno zmizli a nahradili ich jednoduché a intuitívne potiahnutia, tzv. „swipe, väčšinou z okraja obrazovky. A presne tu väčšina používateľov (priznávame – kedysi aj my v redakcii) s lacnými ochrannými sklami narazí na problémy. Obyčajné odolné sklo nielenže nie je až tak odolné, ale jeho nízka cena je navyše vykúpená aj množstvom odignorovaných či úplne neželaných dotykov. A to už by sa v dnešnej “swipovacej” dobe jednoducho nemalo stávať. Našťastie, u PanzerGlass to naozaj nehrozí.

Okrem všetkých vyššie spomenutých vlastností nás milo prekvapila ešte jedna – každé ochranné sklo tejto značky prechádza dvojnásobným leštením, vďaka ktorému je sklo naozaj krásne čisté a displej tak nestráca nič na svojich zobrazovacích schopnostiach.

Safety first alebo všadeprítomná bezpečnosť

PanzerGlass nás jednoducho úplne odrovnal. Doslova. Dokonalá priľnavosť na displej akéhokoľvek smartfónu, 100% citlivosť na dotyky a gestá či až prekvapujúca odolnosť voči malým aj veľkým škrabancom (ani po týždňoch nešetrného zaobchádzania nikto z redakcie nespozoroval žiadne poškodenie). A potom tu ešte máme aj brutálnu odolnosť voči nárazom či úderom.

Už teraz by sa dalo povedať, že máme v rukách konečne produkt, ktorý spĺňa naozaj všetky podmienky, ktoré by vysoko kvalitné odolné sklo malo spĺňať. Ak však hovoríme o bezpečnosti, nemali by sme zabúdať ani na ten menej viditeľný, ale o to dôležitejší faktor – hygienu. Tá je práve v tomto období veľmi dôležitou súčasťou každého z nás.

Bonus: antibakteriálna vrstva

Ako pomyselný vrchol každého PanzerGlass skla sa na jeho povrchu nachádza ešte antibakteriálna vrstva. Počujete správne – aj ochranné sklo dokáže zvyšovať úroveň hygieny, ktorá je najmä pri smartfónoch veľmi zanedbávaná. Antibakteriálny povlak, ktorý je pomocou špeciálnej technológie nanášaný na každé PanzerGlass ochranné sklo, dokáže zabiť až 99,9 % všetkých baktérií, čo robí z jeho používania ešte bezpečnejší zážitok. Antibakteriálnu funkciu každého skla navyše potvrdzuje aj certifikát, ktorý bol súčasťou balenia.

Zdroj | PanzerGlass

PanzerGlass ochranné sklo zakúpiš už takmer u každého mobilného operátora a aj vo väčšine elektropredajní po celom Slovensku. Ak ho náhodou niekde nenájdeš, určite odporúčame zainvestovať ešte zopár minút na cestu do predajne, kde ho ponúkajú. Aj takáto investícia sa ti podľa nášho názoru veľmi rýchlo vráti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.