Reklama

TESTBOX podcast – Lenovo Yoga 9 sme vyskúšali odpredu i odzadu

TECHBOX

Podcasty si podmanili aj Slovensko. Tento praktický formát vám aspoň na chvíľu odtrhne oči od displeja bez toho, aby ste prišli o zaujímavé informácie, zároveň vám môže robiť spoločnosť počas prace, oddychu a šoférovania. Vypočujte si našu audio pohľadnicu, ktorej hlavnou témou je Lenovo Yoga 9.

TECHBOX.sk tento rok priniesol novú edíciu podcastov, ktorá rozšírila súčasné relácie TECHTALKS TECHBOX TÝŽDEŇ o akčný, časovo nenáročný TESTBOX podcast. Ako naznačuje názov, venuje sa krátkym recenziám a predstaveniam produktov, ktoré nám prešli rukami a verte, nie je ich vôbec málo. My sme sa rozhodli opísať vám len tie najzaujímavejšie.

Najnovší diel TESTBOX-u sa venuje konvertibilnému notebooku Lenovo Yoga 9. Je to zariadenie typu 2 v 1 so 14″ dotykovým OLED displejom s 2,8K rozlíšením (2 880 x 1 800 px) s pomerom strán 16:10 a jasom do 400 nitov. Poháňa ho Intel i7 12. generácie spárovaný so 16 GB RAM a operačným systémom Windows 11 Pro. Interná pamäť disponuje kapacitou 1 TB.

Lenovo Yoga 9 má celohliníkový dizajn, ten dáva zariadeniu punc robustnosti a pocit, že je vyrobený z dvoch odolných častí. Samozrejme, nečaká na vás žiadne vŕzganie v šasi. Yoga má proste svoj typický vzhľad a aj vďaka nemu je manipulácia so zaradením veľmi dobrá. Mimochodom, má len 1,44 kg.

Na pravej strane nájdete tlačidlo napájania a jeden USB-C port. Vedľa neho je 3,5 mm kombinovaný konektor pre slúchadlá a mikrofón. Na ľavo sa nachádzajú dva Thunderbolt 4 USB-C porty, jeden z nich podporuje nabíjanie. Nechýba USB-A port. Bezdrôtovú konektivitu zaisťuje Bluetooth 5.2 a Wi-Fi 6E. Integrovaná batéria má 75 Wh.

Vďaka 360-stupňovému pántu vám Yoga 9 poslúži nielen ako štandardný notebook, no preklopení veka displeja máte z neho veľký tablet. Vďaka stylusu a dotykovej obrazovke si môžete zapisovať poznámky, upravovať dokumenty, retušovať fotografie, ale i kresliť. Ak si ho preklopíte do polohy A, môžete pozerať filmy bez toho, aby vás rušila klávesnica. Mimochodom, aj tá sa Lenovu vydarila. Je nízkozdvihová, tichá a veľmi príjemná na písanie.

Pochvaľovali sme si kryt webkamery. Je úplne nenápadný, neruší vzhľad notebooku a mechanizmus funguje úplne bezchybne. Vy máte 100 % istotu, že vás nikto nesleduje.

Pri videu a hrách oceníte prítomnosť Dolby Vision a Dolby Atmos. Reproduktory Bowers & Wilkins hrajú mimoriadne dobre vzhľadom na to, z akého miniatúrneho priestoru vychádzajú. Viacsmerový soundbar je zabudovaný v pánte a výsledný zvuk je famózny. Ide o naozaj silnú stránku Yogy 9.

Po niekoľkých týždňoch súžitia so zariadením s Lenovo Yoga 9 vieme, že si ho obľúbia tí, ktorí hľadajú notebook s dostačujúcim výkonom na každodenné používanie, ale ocenia aj jeho konvertibilitu. Je perfektný na pozeranie filmov, 14-palcový displej sa javí ako ideálna veľkosť. Zaujal i novým dizajnom, ktorý bol predstavený na CES 2022, testovaná Yoga bola v prevedení Oatmeal, k dispozícii je i v striebornej verzii. Notebook sa dodáva s nabíjačkou, stylusom a praktickým puzdrom.

Koľko vás vyjde Lenovo Yoga 9? Za testovaný model s 1 TB pamäťou a 16 GB RAM zaplatíte necelých 1 668 eur.

Veríme, že vás naša relácia osloví a prinesie veľa zábavy. Počúvajte TESTBOX podcast cez Apple, Google, Spotify, Breaker, Pocket Casts, RadioPublic, Overcast a Anchor.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.