Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Test Sygic Head-up displej – Doplnok, ktorý urobí prémiovku aj z Fabie

Test Sygic Head-up displej – Doplnok, ktorý urobí prémiovku aj z Fabie
Marek Šimunek
Test Sygic Head-up displej – Doplnok, ktorý urobí prémiovku aj z Fabie

Leto je čas, kedy sa mnohí poberieme autom na dovolenku či už k moru alebo do hôr. Ak nemáte v tom vašom kvalitnú navigáciu, pravdepodobne sa podobne ako ja, spoliehate na navigáciu vo vašom smartfóne. V tom mojom používam Sygic, do ktorého nedávno pribudla aj veľmi zaujímavá funkcia.

Sygic HUD

O úspechoch slovenskej offline navigácie Sygic, ktorá sa za dobu svojho pôsobenia dostala medzi špičku v kategórii offline navigácií, nie je nutné pochybovať. Posledné aktualizácie aplikácie priniesli niekoľko noviniek, ktoré jej používanie ešte zjednodušili a uľahčili.

Sygic HUD

POZRITE SI: Na head-up displej v novej Mazde 3 vidíte aj v polarizačných okuliaroch

Spomeniem napríklad fulltextové vyhľadávanie, alebo integráciu rozšírení ako je booking.com, alebo TripAdvisor, či rôzne jazyky celebrít, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa do cieľa. Okrem nich však aplikácia Sygic Navigation obsahuje aj jedinečný doplnok, ktorý pridá takmer každému autu technologickú výbavu. Ako už istotne správne tušíte jedná sa v tomto prípade o doplnok Head-up displej (HUD).

Sygic HUD

POZRITE SI: EXKLUZÍVNE | Sygic príde aj na Apple Watch a to už čoskoro!

Jednoduchý nápad, ktorý vám však pri dlhých a hlavne nočných cestách môže veľmi pomôcť. Head-up displej je doplnkom navigácie Sygic, takže je jasné, že pre jeho používanie budete potrebovať práve túto navigáciu. Samotná navigácia je síce dostupná pre smartfóny s operačným systémom Apple iOS, Google AndroidWindows Phone.

Sygic HUD

Štandardná cena navigácie Sygic je v prípade verzie pre Európu 49,99 € a v prípade verzie s mapami celého sveta je to 99,99 €. Sygic však pravidelne ponúka svoju aplikáciu so zľavou, ktorá je častokrát viac ako zaujímavá. Napríklad aj teraz si ju môžete zakúpiť navigáciu Sygic s mapovým pokrytím Európy so zľavou 60 % za 19,99 €. V prípade mapového pokrytia celého sveta je táto zľava ešte vyššia, konkrétne činí 70 % a cena navigácie je tak príjemných 29,99 €.

Sygic HUD

V ponuke nechýbajú ani balíčky, v ktorých okrem mapových podkladov nájdete aj doplnky HUDDashcam. Cena tohto balíka je aktuálne 29,99 € pre mapové podklady Európy a 39,99 € pre mapového podklady sveta.

POZRITE SI: Sygic dostal certifikát MirrorLink a my sme ho skúsili v novom Peugeote 208

Po tom ako si aplikáciu stiahnete do svojho smartfónu a nastavíte všetko potrebné vrátane stiahnutia nových mapových podkladov pre vybrané krajiny, budete si ešte musieť zakúpiť doplnok Head-up displej v obchode Sygic Store, ktorý je dostupný priamo v aplikácii. Cena doplnku je 9,99 €.

Ak vykonáte všetky tieto kroky postačí, ak si vyhľadáte cieľ vašej cesty a následne z postranného panela zvolíte doplnok HUD. Displej smartfónu stmavne a vy na ňom uvidíte iba najdôležitejšie údaje ako je čas príchodu do cieľa, aktuálna rýchlosť, dopravné obmedzenie a samozrejme najbližšia križovatka, na ktorej budete musieť vykonať manéver.

Sygic HUD

Sygic HUD

Sygic HUD

Samotné zobrazenie je skutočne minimalistické, ale viac informácií by iba zbytočne miatlo a ich zobrazenie by nebolo dostatočne veľké.

POZRITE SI: Fuelio sa stáva súčasťou Sygicu a prináša platené funkcie zadarmo

Potom postačí už iba smartfón umiestniť na palubnú dosku a nastavením jeho vzdialenosti od čelného okna určiť výšku odrazu na skle. Samozrejme je potrebné sa postarať o to, aby sa smartfón pri jazde nehýbal a nešmýkal. Na tento účel veľmi dobre poslúži obyčajná protišmyková podložka, ktorú si môžete zakúpiť na väčšine čerpacích staníc, prípadne v auto predajniach.

Sygic HUD

To aby boli informácie dostatočne dobre čitateľné, samozrejme, závisí od okolitého svetla. Sygic Head-up displej preto využijete hlavne v noci, kedy sú odrážané informácie zobrazované v dostatočnej kvalite. Riešenie sa dá použiť aj počas dňa, ale zobrazenie nie je tak jasné, ako je tomu v prípade noci.

Sygic HUD

Sygic HUD

To je v podstate aj jediná veľká nevýhoda oproti štandardným Head-up displejom, ktoré nájdete v prémiových vozidlách. Za menej ako desať EUR však môžete mať vďaka tomuto riešeniu Head-up displej aj vy a jednoducho tak zvýšiť svoju bezpečnosť počas navigovania do cieľa.

 

Foto: TECHBOX