Reklama

Tesla predstavila svoj vlastný systém nárazových testov

Zdroj | Severin Demchuk
Igor Neštrák
Zdroj | Severin Demchuk
Zdroj | Severin Demchuk

Video, ktoré zverejnila Tesla ukazuje skutočný bezpečnostný systém nárazových testov, o ktorom tvrdí, že je prvý svojho druhu. Americká automobilka dlhodobo patrí medzi lídrov v otázke bezpečnosti svojich elektromobilov.

Batériové elektrické vozidlá majú určité bezpečnostné výhody prameniace z nízkeho ťažiska a väčšieho priestoru pre deformačné zóny, ale Tesla aj napriek tomu pracuje na zlepšení svojich testovacích systémov. Výrobca teraz zverejnil video, ktoré poskytuje pohľad do zákulisia bezpečnostného systému Tesly pri náraze.

Veľkou výhodou, ktorú Tesla využíva pri zdokonaľovaní bezpečnosti je fakt, že každé jedno vozidlo je online a v prípade nehody dokáže výrobca analyzovať samotné vozidlo v reálnom čase. Kedykoľvek sa Tesla dostane do nehody, vozidlo môže informovať analytikov o tom, kde bolo vozidlo zasiahnuté, ako silno, koľko ľudí bolo vo vozidle a kedy bol airbag aktivovaný.

Obsah pokračuje pod reklamou

Takto získané údaje sa potom môžu použiť na výrazné zlepšenie bezpečnosti vozidiel. Automobilka okrem tohto testovania v reálnom svete predviedla svoje testovacie zariadenie, ktoré podobne ako NHTSA v USA alebo EuroNCAP v Európe umožňuje Tesle simulovať nehody so skutočnými vozidlami a podrobnejšie analyzovať výsledky.

Americká organizácia IIHS nedávno udelila Tesle Model Y najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti, zatiaľ čo Tesla Model 3 získal druhé najvyššie hodnotenie. Nielen regulačné orgány ale aj kupujúci žiadajú zvyšovanie bezpečnostných štandardov vozidiel, a informácie ako sa vozidlá počas nehody správajú budú pre výrobcov automobilov čoraz užitočnejšie. A zatiaľ čo iní výrobcovia automobilov pravdepodobne tieto systémy začnú využívať až v nasledujúcich rokoch, je skvelé vedieť, že Tesla už reálne takéto programy, ktoré zachraňujú život vo svojich vozidlách využíva.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.