Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla vykázala rekordné tržby, investuje miliardy a Cybertruck má za rohom

Tesla vykázala rekordné tržby, investuje miliardy a Cybertruck má za rohom
Zdroj | Severin Demchuk
Stanislav Vinc
Tesla vykázala rekordné tržby, investuje miliardy a Cybertruck má za rohom
Zdroj | Severin Demchuk
Zdroj | Severin Demchuk

Elon Musk sa od akvizície spoločnosti Twitter svojej automobilke údajne veľmi nevenoval, čo ju však napriek očakávaniam napokon negatívne neovplyvnilo, skôr naopak. Tesla zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka rekordné tržby.

Čistý zisk automobilky v období od októbra do decembra minulého roka stúpol na 3,68 miliardy dolárov. Tržby sa medziročne zvýšili o 37,2 % na 24,32 miliardy dolárov, čím Tesla prekonala aj očakávania analytikov, ktorí počítali s tržbami n aúrovni maximálne 24,16 miliardy dolárov.

Analytici a akcionári oceňujú schopnosť Tesly dosiahnuť takéto čísla aj napriek nepriaznivému vývoji v oblasti logistiky a globálneho dodávateľského reťazca, kde mala Muskova spoločnosť prekonať aj dlhodobo etablované automobilky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Tesla pridala CCS konektor pre americký Supercharger

Tesla zároveň oznámila zámer investovať 3,6 miliardy dolárov do rozšírenia jej fabriky Gigafactory Nevada. Cieľom investície je rozšíriť fabriku o dva ďalšie závody, čím v nej zároveň vznikne približne 3-tisíc pracovných miest. Tesla v nich bude vyrábať batérie pre svoje elektromobily, ako aj elektrický ťahač Tesla Semi.

Elon Musk počas oznamovania finančných výsledkov taktiež potvrdil, že Tesla plánuje spustiť výrobu dlho očakávaného elektromobilu Cybertruck „niekedy v priebehu leta“. Predstavený bol ešte v roku 2019 a do výroby mal pôvodne zamieriť ešte v druhej polovici roka 2021. Pri tomto tempe je pravdepodobné, že masívna výroba sa rozbehne napokon v priebehu roka 2024.