Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 3 min.
  • 19.1.2021

Tesla uvádza vlastný solárny invertor

Tesla uvádza vlastný solárny invertor
Zdroj | Tesla
Juraj Procházka
Tesla uvádza vlastný solárny invertor
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla ponúka vlastné solárne riešenia už od akvizície spoločnosti SolarCity v roku 2016 a dnes popri solárnych paneloch propaguje hlavne ich sofistikovanú verziu v podobe fotovoltaickej strešnej krytiny. Takéto solárne škridle sú výhodné najmä pri novostavbách, alebo pri generálnej rekonštrukcii strechy.

Zaujímavé však je, že Tesla na jednej strane ponúka záložné energetické zdroje Powerwall a Megapack (starší model má označenie Powerpack), ktoré sú pre efektívne využitie solárnych, aj veterných elektrární nevyhnutné, no nevyrábala invertory jednosmerného prúdu na striedavý. Tie potrebujete, aby ste mohli napájať bežné elektrospotrebiče, konštruované na striedavý prúd.

Pozrite si

Tesla Powerhub – energia spútaná softvérom

Tesla, špecialista na výrobu elektromobilov, má pritom veľké skúsenosti s komponentmi a zariadeniami pre silovú elektroniku. Teraz to konečne zúročí. Tesla do svojej ponuky pridáva nový solárny invertor vlastnej konštrukcie.

Zdroj | Tesla

Tesla tak bude schopná dodávať na kľúč kompletnú energetickú inštaláciu solárneho systému pre domácnosti, zahŕňajúceho solárne strechy (alebo samostatné FV panely), invertory, aj záložné batérie. Po nainštalovaní invertoru môžu vlastníci domu používať aplikáciu Tesla na správu svojich solárnych systémov, aj na sledovanie spotreby energie.

Zdroj | Pinterest

Invertor je navrhnutý na integráciu so záložným zdrojom Tesla Powerwall a aplikáciou Tesla. Je vybavený konektivitou Ethernet a bezdrôtovo cez Wi-Fi a mobilné pripojenie pre OTA aktualizácie. K dispozícii sú dva modely s výkonom 3,8 kW a 7,6 kW, obidva pracujú s účinnosťou 97,5% a výrobca na produkt poskytuje záruku 12,5 roka (150 mesiacov).

Zdroj | Tesla

Doteraz Tesla pri inštaláciách solárnych systémov používala invertory značky Delta a SolarEdge. Účinnosť jej nového invertoru 97,5% je o niečo lepšia ako 97% v prípade zariadenia Delta, ale zároveň zaostáva za 99%-nou účinnosťou invertorov SolarEdge.

Pozrite si

Tesla má novú domácu nabíjačku, je múdrejšia a dostupnejšia, ale aj pomalšia

Solárny invertor Tesla má však viacero kľúčových funkcií, ako 4-bodový paralelný chod, ktorý môžu byť užitočný, ak vaše solárne moduly pozostávajú z rôznych sekvencií na rôznych častiach strechy, čo môže byť bežný prípad pri nasadení solárnej krytiny.

Ďalšou výhodou solárneho invertora Tesla je schopnosť bezdrôtovej aktualizácie, ktorá časom umožní pridať nové vlastnosti do jeho firmvéru. Podľa nových zákazníkov už Tesla novinku inštaluje s novými solárnymi systémami Tesla.

Zdroj