Reklama

Tesla si robí zo zákazníkov nevkusný dobrý deň! K autu im dáva chytač lístkov

Zdroj | Tony Wootts
Števo Porubský
Zdroj | Tony Wootts
Zdroj | Tony Wootts

Americká Tesla si robí zo svojich zákazníkov v krajinách s pravostranným riadením nepeknú srandu. Namiesto toho, aby vyrábala svoje modely s volantom vpravo, k nákupu ľavostranného modelu im dá chytač lístkov.

Jazdiť s ľavostranným riadením v UK či iných krajinách, kde je oficiálne jazdenie po ľavej strane, nie je zakázané, no vcelku nepohodlné a ani nie celkom bezpečné. Tesla to vyriešila po svojom.

Gigant, akým je dnes Tesla, sa na zákazníkov v krajinách s pravostranným riadením, teda volantom vpravo, vykašľala a už pred časom zrušila výrobu modelov s volantom vpravo. Tí, ktorí predsalen chcú Teslu teraz dostávajú akúsi nevtipnú kompenzáciu – manuálny chytač lístkov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Presne taký dostal istý Tony Wootts, britský majiteľ nového elektromobilu Tesla Model S, ktorý v prednom kufri našiel krabičku s nápisom The Reacher, voľne preložené ako Dosahovač.

Ide pritom o skladačku manuálneho zberača, napríklad odpadkov zo zeme, ktorý si Tesla nechala vyrobiť v čiernej farbe. Na čo je to dobré?

Zdroj | Tony Wootts

Napríklad na to, aby majitelia Tesly Model S a Model X dokázali dočiahnuť na lístky v parkovacích automatoch, ktoré sú v krajinách s ľavostranným riadením, logicky, vpravo. Ak ale vodič je v elektromobile sám, má mizivú šancu dočiahnuť takýto lístok z ľavého sedadla.

Zdroj | Tony Wootts

Našťastie ide zatiaľ iba o modely Model S a Model X. Ostatné dva modely (Model 3 a Model Y) ostáva Tesla vyrábať aj volantom vpravo.

Tony Wootts je zjavne veľký fanúšik Tesly, pretože vo svojom poste jasne napísal, že ho nikto nenútil si Teslu s ľavostranným riadením kúpiť.

Kde všade sa dnes jazdí vpravo?

V Európe sa vpravo jazdí iba v krajinách ako Spojené kráľovstvo, Írsko, Malta a Cyprus. V Ázii je krajín ale podstatne viac, sú to: Bangladéš, Brunej, India, Indonézia, Japonsko, Malajzia, Nepál, Pakistan, Singapur, Thajsko či Srí Lanka. K pravostranným sa radia ale aj Austrália, Nový Zéland a prakticky všetky krajiny tzv. Oceánie. Na ľavej strane sa jazdí aj v mnohých ostrovných krajinách Karibiku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.