Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla predstavila nový plán nabíjania s nízkym poplatkom, pod jednou podmienkou

Tesla predstavila nový plán nabíjania s nízkym poplatkom, pod jednou podmienkou
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Tesla predstavila nový plán nabíjania s nízkym poplatkom, pod jednou podmienkou
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Americká Tesla pre majiteľov elektromobilov čoskoro spustí nový plán neobmedzeného nočného nabíjania za 30 $ mesačne v rámci svojho maloobchodného predaja energie. Spoločnosť prostredníctvom programu Tesla Electric sa v podstate stáva maloobchodným predajcom energií.

Tento program môžu v súčasnosti využiť iba majitelia Powerwallu v Texase, ale spoločnosť plánuje ďalšie rozširovanie produktov. Počas podujatia Tesla Investor Day, konaného 1.3.2023 v Texase Tesla oznámila prvý nový produkt pod názvom „Tesla Electric“.

Konečne Tesla Electric nebude dostupné len pre majiteľov Tesla Powerwall. Do leta 2023 Tesla Electric ponúkne možnosti nabíjania elektromobilom ľuďom, ktorí vlastnia Teslu, a zároveň budú môcť využívať neobmedzené nočné domáce nabíjanie za 30 $ mesačne. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Cieľom tohto kroku je znižovanie celkových nákladov na vlastníctvo elektromobilov značky Tesla a dôvodom, prečo sa tak stane je dostatok elektrickej energie z veterných elektrární. A v Texase vietor fúka aj v noci, kedy sú najmenšie odbery z elektrickej siete.

Nabíjanie v noci dokáže využiť prebytky elektrickej energie, ktoré vznikajú v noci a pri menšom kilometrovom nájazde ide o veľmi nízku sadzbu za elektrickú energiu. Tesla si túto nízku sumu môže dovoliť prostredníctvom svojich vzťahov s elektrickými spoločnosťami, ktoré majú v noci prebytok energie vďaka nižšiemu dopytu a sile veterných elektrární.

Vďaka tejto sadzbe by takéto nízke náklady podnietili vodičov nabíjať v noci, čím by sa znížila záťaž z nabíjania elektromobilov počas dňa. Tento nabíjací program vrámci služby Tesla Electric bude k dispozícii v Texase v júli tohto roku.

Zdroj