Reklama

Tesla bude prijímať platby za nabíjanie na Superchargeroch už aj v Dogecoine

Zdroj | Teslarati
Igor Neštrák
Zdroj | Teslarati
Zdroj | Teslarati

Podpora kryptomien zo strany Elona Muska sa preniesla už aj do každodennej praxe. Na jednej z nabíjačiek Supercharger v Spojených štátoch bude možné platiť za nabíjanie aj kryptomenou Dogecoin.

V sobotu 19. februára Tesla slávnostne otvorila nový Supercharger v Los Angeles na 1421-1425 Santa Monica Boulevard. Tento Supercharger síce zatiaľ ešte nie je kompletný, ale aj napriek tomu niekoľko minút od jeho otvorenia bol takmer komplet obsadený. V budúcnosti by mal mať nainštalovaných 26 nabíjacích stojanov. Nie je žiadnym tajomstvom, že Tesla v tejto lokalite zakúpila viaceré pozemky a predstavený Supercharger je len podporným projektom v tejto oblasti.

Už v minulosti Elon Musk avizoval možnosť platby za jedlo, nápoje a tovar kryptomenou Dogecoin.

Pozrite si

Elektrický Mustang zosadil Teslu z trónu, ponúknuť chce aj lepší „psí režim“

Takéto možnosti prinesie až ďalší Supercharger, ktorý vznikne na Monica Boulevard 1401, v blízkosti novootvoreného Superchargeru. Súčasťou tejto nabíjacej lokality bude 36 stojanov v najvyššom štandarde V3. Pôvodne mal tento objekt zahŕňať aj tematickú kaviareň v štýle 50. rokov a Drive-in kino.

Nebol by to však Elon Musk, aby sa to nezmenilo. Krátko po slávnostnom otvorení na sociálnych sieťach uviedol, že kaviareň a kino budú až v Hollywodskom Superchargeri, ktorý taktiež umožní platbu Dogecoinom.

Zdroj | Tesla

Na Monica Boulevard 1401 budú dostupné toalety s kompletným obslužným servisom.

To, že sa Tesla pripravuje na produkciu Cybertrucku odhaľujú aj plánované väčšie parkovacie miesta, ktoré by mali pribudnúť na uvedenom mieste.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.