Reklama

Tesla Model Y si už môžete oficiálne objednať aj na Slovensku

Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Kalifornský výrobca Tesla Motors sprístupnil možnosť objednávky Modelu Y aj pre domáci slovenský trh.

Tesla Model Y,  SUV, ktoré podľa slov Elon Muska sa má stať najpredávanejším automobilom na svete je možné oficiálne objednať už aj na Slovensku.

Zdroj | Tesla

So svojimi rozmermi (4751 mm dĺžka, 1921 mm šírka a 1624 mm výška) sa postaví proti takým konkurentom ako je napr. Volkswagen ID.4, Hyundai Ioniq 5 alebo Ford Mustang Mach-e.

Model Y je možné objednať v dvoch výkonových verziách.

Základná verzia Model Y Long Range je vybavená dvoma elektromotormi, ktoré prenášajú maximálny výkon 324 kW na obe poháňané nápravy. V tejto konfigurácii je kapacita akumulátora 82 kWh, využiteľných je 75 kWh.

Pozrite si

Tesla získala environmentálne povolenie pre Gigafactory Berlín

Cena tejto verzie na slovenskom trhu vrátane administratívnych poplatkov je 63.444,- EURO s DPH. Zákazník v základe získava 19 palcové zliatinové disky a biely metalizovaný lak. Dojazd tejto verzie podľa WLTP cyklu je 533 km a zrýchlenie z 0 – 100 km/h trvá rovných 5 sekúnd.

Najvýkonnejšia verzia Model Y Performance  dosahuje maximálny výkon 413 kW a je vybavená rovnakým akumulátorom ako základná verzia.

Zdroj | Tesla

Dojazd v tomto prípade je 514 km a zrýchlenie z 0 na 100 km/h potrvá 3,7 sekundy. Vozidlo je dodávané na 20 palcových diskoch pri štartovacej cene 69.444,- EURO s DPH.

Štandardnú výbavu vozidla je možné rozšíriť o príplatkový autopilot, prípadne ťažné zariadenie.

Výrobca neuvádza termín dodania, vzhľadom na blížiace sa oficiálne spustenie výroby Gigafactory Berlín môžeme očakávať skoré zverejnenie termínov dodania.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.