Reklama

Tesla Model S zachránila pred zošrotovaním legendárne BMW E9 Coupe

Zdroj | BMW
Igor Neštrák
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Konverzie veteránov na elektrický pohon sú čoraz častejšie, príkladom toho je aj krásne BMW E9 Coupe, ktorého pred zošrotovaním zachránila Tesla Model S.

Zdroj | BMW

BMW E9 Coupe vyrábané v rokoch 1968 – 1975 v počte 30.000 kusov patrí medzi vyhľadávané zberateľské kusy. Na cestách ich je stále čoraz menej a nájsť kus vo veľmi dobrom stave je až nemožné. Vozidlo, ktoré je prezentované v tomto článku postihol horší osud. Nevhodným parkovaním po rokoch prevádzky bolo v dezolátnom stave a bola potrebná kompletná renovácia.

Pozrite si

BMW i4 M50 – vyskúšali sme M-kový bavorák bez výfuku

Pri obnove vozidla padlo rozhodnutie nahradiť pôvodný šesťvalcový motor pohonným ústrojenstvom z Tesly Model S P85. Priestor pod prednou kapotou, kde bol pôvodne umiestený benzínový motor poslúžil na umiestnenie akumulátorov, ktoré sa zároveň nachádzajú aj v zadnom batožinovom priestore. Medzi zadné kolesá sa premiestnil elektromotor s výkonom 450 koní.

Zdroj | BMW

Absencia zvuku, ktorý produkoval benzínový šesťvalec bola v plnej miere nahradená zážitkom z jazdy, ktorý montážou elektrického ústrojenstva posunul zážitok z jazdy na novú úroveň. Celková hmotnosť vozidla po montáži elektrického ústrojenstva stúpla približne len o hmotnosť jedného pasažiera.

Pozrite si

BMW predstavilo vrchol elektrických SUV, model iX M60 s dojazdom 575 kilometrov

Takéto prestavby sú krásnym príkladom toho, že elektrický pohon nie je výsadou len nových moderných vozidiel ale dokážu v symbióze fungovať aj v historických vozidlách.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.