Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Model 3 dostáva dynamické brzdové svetlá a ďalšie vychytávky

Tesla Model 3 dostáva dynamické brzdové svetlá a ďalšie vychytávky
Števo Porubský
Tesla Model 3 dostáva dynamické brzdové svetlá a ďalšie vychytávky

Tesla Model 3 sa stala za tých pár týždňov odkedy ju firma začala oficiálne dovážať do Európy extrémne populárna a stáva sa z nej najpredávanejší elektromobil vo viacerých krajinách. Najnovšie spôsobila rekord v Nórsku, kde sa v marci predalo viac elektromobilov, ako bežných automobilov. Aktuálne dostáva Model 3 aj aktualizáciu s viacerými vylepšeniami.

Pozrite si

V Nórsku sa už predáva viac elektromobilov, ako bežných áut!

Zdroj | Tesla

Tesla je už roky známa aj vďaka tomu, že cez vzduch sa jej elektromobily môžu vylepšiť sťaby šibnutím čarovného prútika. Aktualizácie, ktoré Tesla posiela do svojich modelov na pravidelnej báze neustále vylepšujú všetky dostupné modely a pridávajú im funkcie navyše.

Najznámejšou je azda vylepšovanie funkcie Autopilota, ktorý bol v začiatkoch veľmi jednoduchý a dnes už dokáže podstatne viac. Navyše sa očakáva update, ktorý ho zmení ešte viac.

Zdroj | Tesla

Dovtedy sa ale majitelia dočkajú určite ešte viacerých menších updatov firmvérov. Jeden nedávny poslala Tesla aj do Modelu 3 v Európe. Vďaka verzii 2019.8.3. získal najmenší a najlacnejší elektromobil od Tesly napríklad funkciu Dynamic Break Lights, teda dynamických brzdových svetiel.

Pozrite si

Vyskúšali sme Tesla Model 3, máme sa na čo tešiť

Ide o funkciu, vďaka ktorej ostatní účastníci premávky budú vedieť veľmi presne či šofér Modelu 3 iba pribrzďuje, alebo poriadne dupol na brzdy kvôli akejkoľvek situácii pred ním. Pokiaľ pri rýchlosti nad 50 km/h šofér Tesla Model 3 prudko zošliapne brzdový pedál, brzdové svetlá začnú výrazne blikať.

Ak navyše pri takomto prudkom brzdení zastaví úplne, rozsvietia sa aj výstražné smerovky. Tie potom zhasnú okamžite, ak vodič opäť pridá „plyn”.

Pozrite si

Z elektromobilov Tesla sa stane 360° strážca okolia

S novým updatom do Tesla Model 3 prichádzajú aj funkcie ako Sentry Mode na snímanie 360° okolia auta vďaka zabudovaným kamerám, Dog Mode na možnosť ponechania domáceho miláčika v aute či Navigate on Autopilot pre širšie možnosti Autopilota. Potešiť má aj Peak Power Increase pre zvýšenie výkonu o zhruba 5%.