Reklama

Tesla konečne pôjde cez 320 km/h!

Zdroj | Tesla
Števo Porubský
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla Model S je jedno z najpredávanejších elektrických áut v histórii sveta. Kým Tesla nevyrábala Modely 3 a Y, Model S patril na prvé priečky tabuliek americkej automobilky. Časy sa menia, ľudia chcú lacnejšie elektromobily.

Z Modelu S sa stala ikona, ktorú si ale môžu dovoliť iba majetnejší. Pre tých najmajetnejších ale Model S nehral veľmi do karát. Síce má cenu pokojne cez 100 000 dolárov, za luxus ho považovať v ich svete len veľmi ťažko.

Zdroj | Tesla
Obsah pokračuje pod reklamou

Až prišiel nový Model S Plaid, ktorý Musk predstavil pred vyše dvomi rokmi aj oficiálne. Elon Musk pri predstavení aktuálnej generácie Modelu S sľuboval, že novinka s dodatkom Plaid dosiahne rýchlosť cez 320 km/h. Trvalo vyše 2 roky, kým tento sľub dospel k skutočnosti.

Podmienky na to mala pritom už od začiatku. Model S Plaid je vybavený 3 elektromotormi s celkovým výkonom 1 020 konských síl, vďaka ktorým dosiahne stovku za zhruba 2,1 sekundy. Najskôr mal byť ale problém s pneumatikami a tak Model S Plaid dokázal ísť „len“ čosi vyše 260 km/h.

Zdroj | Tesla

Nakoniec sa ale problém s pneumatikami neukázal ako opodstatnený. Problémom mali byť brzdy, ktoré neboli dostatočne výkonné na zastavenie z takej enormnej rýchlosti. Tesla preto softvérovo obmedzovala maximálnu rýchlosť. Až doteraz, hoci carbon-keramické brzdy za 20 000 dolárov montuje do Modelu S od minulého roka.

Zdroj | Tesla

Tesla nakoniec oficiálne potvrdila, že Model S Plaid s track package bude dosahovať rýchlosť 322 km/h. Žiaľ, nie je jasné, kedy Tesla tento balík uvoľní. Tesla zatiaľ k novinke nevydala žiadnu tlačovú správu s detailnejšími informáciami.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.