Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 13.12.2021

Tesla Cybertruck opäť šokuje, tentokrát gigantickým predným stieračom

Tesla Cybertruck opäť šokuje, tentokrát gigantickým predným stieračom
Zdroj | Chile Al100
Stanislav Vinc
Tesla Cybertruck opäť šokuje, tentokrát gigantickým predným stieračom
Zdroj | Chile Al100
Zdroj | Chile Al100

Po závodnom areáli automobilky Tesla v americkom Fremonte sa už premáva pripravovaný elektromobil Tesla Cybertruck s aktualizovaným dizajnom. Zábery z drona nám ukazujú jeho skrátenú kapotu, spätné zrkadlá aj obrovský stierač.

Kontroverzný elektromobil Tesla Cybertruck by už mal po niekoľkých odloženiach definitívne doraziť do garáží prvých zákazníkov už v druhej polovici budúceho roka. Naznačujú to aj najnovšie zábery z výrobného závodu, v ktorom už prebieha testovanie pred-produkčného prototypu s upraveným dizajnom.

Zdroj | Chile Al100

YouTuber Chile AI100 zachytil pomocou svojho dronu alfa prototyp elektromobilu Cybertruck, na ktorom vám okamžite udrie do očí jeho predný stierač, ktorý naň Tesla akoby premontovala z ťahača.

Ako upozorňuje portál Electrek, Tesla si pred niekoľkými rokmi nechala patentovať nový systém stierača postaveného na elektromagnetizme, ktorý by mal byť energeticky efektívnejší. Istú dobu sa špekulovalo, že ako prvý ho dostane práve model Cybertruck. Podľa týchto záberov to však vyzerá na klasický stierač, akurát s absurdnou dĺžkou.

Zdroj | Chile Al100

Tesla napokon musela Cybertruck vybaviť aj spätnými zrkadlami, ktoré na pôvodných vizualizáciách chýbali. Tesla pôvodne plánovala elektromobil vybaviť elektronickými spätnými zrkadlami v podobe vonkajších kamier a displejov vo vnútri. To však zatiaľ cestné regulácie v Spojených štátoch neumožňujú, hoci tento systém už v Európe využíva niekoľko automobiliek.

Pozrite si

Tesla predstavila štvorkolku pre deti, vyzerá ako malý Cybertruck

Drobnými dizajnovými úpravami prešli aj predné svetlomety a nárazníky, pri ktorých sa Tesla zrejme taktiež musela prispôsobiť reguláciám. Z týchto vzdušných záberov sa tiež zdá, že dizajnéri mierne skrátili kapotu, čo nám však budú musieť potvrdiť finálne špecifikácie.

Zdroj