Reklama

Tesla Cybertruck má byť dokonalým karavanom

Zdroj | MotorHomeMan
Števo Porubský
Zdroj | MotorHomeMan
Zdroj | MotorHomeMan

Tesla Cybertruck od svojho predstavenia nenecháva spávať azda nikomu, kto sa venuje autám. A to dokonca ani takým, akým je MotorHomeMan, YouTuber v strednom veku, ktorý miluje karavany. Aj on si totiž objednal Tesla Cybertruck a má s ním veľké plány.

Pozrite si

Tesla Cybertruck je ako tank, plne elektrický a s tromi motormi!

V nedávnom videu sa najskôr pochválil, že si Tesla Cybertruck objednal a zároveň priznal, že ho chce využiť ako karavan. Nie konkrétne samotný pick-up, ale jeho schopnosti. Napríklad vďaka veľmi slušným možnostiam ťahania je Cybertruck ideálny aj na ťahanie obytného prívesu.

Viete si však predstaviť príves, ktorý by vyzeral ako tie, ktoré bežne stretávame počas leta húfne sa presúvajúc k jadranskému moru?

Zdroj | MotorHomeMan

Aj MotorHomeMan si tiež o Cybertrucku myslel v prvom momente, že ide o najotrasnejšie vozidlo, aké kedy kto predstavil. Až do chvíle, kým nevidel obytnú nadstavbu, ktorú zverejnila samotná Tesla. To ho inšpirovalo, aby si nechal navrhnúť špeciálny obytný príves v dizajne Tesla Cybertruck.

Pozrite si

Tesla Cybertruck nemusí mať tak zlé aerodynamické vlastnosti, ako sa zdá

Príves má využívať práve elektrinu z obrovskej batérie Cybertrucku. Vďaka tomu nebude nutný žiadny generátor nech už zastane kdekoľvek. Na streche majú byť solárne panely pre dobíjanie batérie.

S prívesom je však možné robiť prakticky čokoľvek. Napríklad majiteľ by si pri stavbe mohol pod podlahu nechať zabudovať druhú batériu z Tesly a využívať práve tú na existenciu v prívese a mať ju napríklad ako záložný zdroj pre Cybertruck. Zaujímavá by mohla byť aj veterná turbína pre generovanie ešte väčšieho množstva elektriny. Fantázii sa medze klásť nemusia, azda len peňaženka ju zastaví veľmi rýchlo.

MotorHomeMan očakáva, že by ho Tesla Cybertruck aj s unikátnym prívesom mala stáť menej, ako 100 000 libier (cca 119 000 €). Je to pomerne vysoká suma, no značnú časť z nej si ukrojí Cybertruck. Vytvoriť karavan v dizajne Tesla Cybertruck ale nebude určite lacné. Na druhej strane takýto príves vyzerá podstatne väčší, ako napríklad slovenský Ecocapsule, ktorý tiež stojí desiatky tisíc eur. Navyše je dosť možné, že sa nájde vo svete výrobca, ktorý bude vyrábať obytné prívesy v štýle Cybertrucku, čím sa ich cena môže výrazne znížiť.

Pozrite si

Internet Tesla Cybertuck nešetrí, tieto meme vám zaručene zlepšia náladu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.