TOP tri dôvody prečo investovať do kryptomien – TERAZ

ZDROJ | Travis Wolfe / Shutterstock.com

V tomto článku si ukážeme 3 konkrétne dôvody, prečo je dobré investovať do kryptomien a prečo by ste toto rozhodnutie nemali odkladať na neskôr.

1. Vysoká inflácia

Sporiace účty v bankách, či vkladné knižky sú už dávno zabudnuté produkty. Dokonca už aj samotný bankári sa zhodujú, že tieto produkty sú nedostatočné a ľudia dnes už musia podstúpiť investičné riziko. Medziročný nárast inflácie na Slovensku sa hýbe už na úrovni 5%. Zdražovanie je vidieť všade. Nehnuteľnosti, ojazdené autá, drevo, polystyrén alebo klasické potraviny v supermarketoch. Kvantitatívne uvoľňovanie alebo aj nízka produkcia kvôli COVID pandémii si berie svoju daň. 

Momentálne už platí pravidlo, že ak neinvestuješ tak strácaš. Dnes by už teda každý mal zamestnať svoje peniaze. 

Samozrejme môžete využiť aj overené spôsoby ako napríklad sporenie do zlata čí kúpa indexov a akcií. Avšak práve tento stav môže byť ideálnou príležitosťou na investíciu do kryptomien!

Čo ak o kryptomenách nič neviem a som začiatočník?

Toto už v dnešnej informačnej dobe nie je žiadny problém. O tom čo je Bitcoin a ako vlastne funguje a prečo vznikol sa viete jednoducho dozvedieť z tejto VIDEO série. Na internete sa šíri mnoho mýtov v klamstiev a preto odporúčame len overené zdroje. Rovnako nemusíte mať žiadny problém s tým, kde si dané kryptomeny môžete nakúpiť. Nákup kryptomien je dnes už jednoduchý napríklad cez najväčšiu kryptomenovú burzu Binance. Stačí sa len zaregistrovať, overiť svoje údaje a vklad môžete urobiť cez klasicky prevodom alebo dokonca aj platobnou kartou. Vstup do kryptomien už teda nie je ani z ďaleka tak zložitý ako kedysi.

/V prípade nutnosti môžete použiť aj tento návod na Binance burzu./

ZDROJ | tradingview.com

2. Kryptomeny sú momentálne tam, kde bol Internet v roku 1998

Vyššie uvedený fakt platí na počet uživateľov. Kryptomeny majú momentálne toľko uživateľov ako internet. Ani vy ste v roku 1998 nevedeli čo je sociálna sieť a neposielali ste si maily prípadne nezdieľali obrazovku cez Skype? Technológie hýbu svetom. Nie nadarmo sa blockchain /na tejto technológii sú postavené kryptomeny/ prirovnáva k tak prevratnej technológii akou bol internet. Dnes už si svet bez internetu nevieme predstaviť.

Ak sa pozrieme na TOP 10 najväčších firiem sveta, tak až 7 z nich má svoje podnikanie postavené na internete. Ak teda chcete investovať do sektoru, ktorý má potenciál a ktorý ešte ani z ďaleka nenarazil na svoje limity, tak kryptomeny by mohli byť tá správna investícia. Svet sa mení a svet sa mení rýchlo.

Ako viem čo nakúpiť a kedy predať?

Teraz vás možno napadne jednoduchá otázka. Dobre ak by som už aj chcel nejaké kryptomeny nakúpiť, tak ako viem ktoré? Dnes už predsa neexistuje len Bitcoin. Ako viem čo kúpiť a kedy danú kryptomeny predať? Ako viem ktorá kryptomena nie je podvod a ktorá má veľký potenciál? 

Aj na tieto ,,problémy“ už dnes existujú rôzne služby. Jednou z nich je členstvo u Trader 2.0. Tento projekt vznikol práve pre takých ľudí ako vy. Nemusíte sedieť celý deň za grafmi a čítať rozsiahle analýzy. Analytici zo spoločnosti Trader2.0 to urobia za vás. Vy už len dostanete všetko naservírované ako na striebornom podnose. Nemusíte byť teda matematický génius alebo informatik na to aby ste na kryptomenách zarobili.

ZDROJ | Hacker Noon

3. Prečo práve kryptomeny a nie niečo iné?

Dobre, ale nie je predsa len jednoduchšie nakúpiť nejaké zlato či akcie? Kryptomeny však majú oproti týmto aktívam jednu obrovskú výhodu. Ešte nie sú tak známe a je v nich stále veľmi malý kapitál. To im dáva výborné vyhliadky na budúce roky.

Ak by bolo v Bitcoine toľko peňazí ako v zlate, tak by jeho hodnota bola okolo 500 000 USD za jeden Bitcoin. Aktuálne sa Bitcoin pohybuje na hodnote 65 000 USD /V čase písania tohto článku/. Bitcoin dokonca ešte nedosiahol ani kapitalizáciu najväčšej spoločnosti na svete Apple. A to hovoríme o najväčšej kryptomene na svete. Veľkou výhodou kryptomien je, že sú pre množstvo ľudí a dokonca aj inštitúcií stále záhadou. Len pred 2 týždňami boli schválené prvé ETF produkty v USA na Bitcoin. 

Práve toto je obrovský miľník. Veľké peniaze a veľké inštitúcie ešte len postupne nalievajú svoje obrovské peniaze do tohto odvetvia – spomeňte si na prirovnanie k internetu v roku 1998.

Záver

Žijeme vo svete, kde centrálne banky neustále znehodnocujú meny a dopady už sú viditeľné aj u bežných ľudí. Investovanie sa stáva povinnosťou ak sa nechcete stať obeťou inflácie. Mať peniaze ,,doma pod vankúšom“ je luxus, ktorý si už nikto nemôže dovoliť. Kryptomeny sú stále veľkou novinkou vo svete investícií avšak nie je to odvetvie ktorého by sa ľudia mali báť. Práve vďaka komunite Trader2.0 je dnes investovanie do kryptomien už pomerne jednoduché. 

Doba sa digitalizuje a rýchlo mení. Svet sa mení s vami, či bez vás.  

 

Komentáre k článku