So slúchadlami Philips Fidelio L3 budete aj spávať

Hi-Res bezdrôtové slúchaldá

Bezdrôtové slúchadlá majú veľa kladov a málo negatív. Užijete si ich naplno však len vtedy, ak vás netlačia, ponúkajú moderné technológie a hlavne – perfektne hrajú.

Philips Fidelio L3 by sa pokojne mohli volať aj Philips Perfectio L3. Túto novinku značky Philips sme mali v rukách (no hlavne na ušiach) a urobila na nás poriadny dojem. V redakcii si ich užívame naplno. Už na prvý pohľad ide o vydarené zariadenie a za svoj dizajn zaslúžene slúchadlá získali cenu Red Dot 2020.

V balení sa nachádza aj praktické puzdro na zips a prepojovací audio kábel, ktorý využijete na počúvanie cez 3,5 mm jack. Nechýba ani nabíjací USB-C kábel a adaptér do lietadla. Samotné slúchadlá môžete odložiť aj do silikónového vrecúška, Philips si dal skutočne záležať, aby boli slúchadlá pri akomkoľvek prenášaní, či odložení, ako v bavlnke.

Po rozbalení slúchadiel okamžite vidíte, že ide o kvalitný výrobok, hodný top značky. Zrejme vás tiež poteší ich nízka hmotnosť, čo je super, pretože nikto nechce nosiť na hlave nevzhľadné závažie, však?

Prečo počúvať na Fidelio L3?

O špičkový zvuk sa starajú novovyvinuté 40 mm meniče s trojvrstvovou konštrukciou využívajúcou ako tlmiaci materiál TPU vrstvu vloženú medzi dve vrstvy PEEK (polymér využívaný v špičkových meničoch).

Všimnite si veľké označenie L a R. Je to veľmi praktické, pretože slúchadlá si občas nasadzujete v šere a vtedy nedokážete prelúštiť, na aké ucho má ísť ktorá mušľa. V ľavom slúchadle je senzor, zabezpečí prerušenie prehrávania, ak si ich dáte dole z uší. Funguje to perfektne.

Vankúše do uší sa pre maximálne pohodlie skladajú z pamäťovej formy a mäkkého koženého materiálu. Vonkajšia kovová čelenka je zabalená do eko kože Muirhead. Náušníky majú okrúhly tvar, ktorý bol zvolený nie len pre pohodlie, ale i lepší akustický výkon oproti oválnemu dizajnu. Maličkosť, ale mimoriadne praktická, je označenie L a R vo vnúri slúchadiel. Vždy si ich tak nasadíte správne, bez toho by ste stále hľadali nejaké malé označenie, ako to býva zvykom u podobných slúchadiel.

Pozrite si10 dní s perfektnými slúchadlami Philips TAPH805, ktoré som nabíjal len raz

Bezdrôtový prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 5.1 s podporou kodekov aptX, AAC, SBC ale aj aptX-HD pre takmer bezstratové prehrávanie. Počúvať tak môžete naozaj z každého zdroja hudby, káblom aj bezdrôtovo, bežnú kvalitu, ako aj Hi-Res audio.

V prípade počúvania z mobilných zariadení si rozhodne nainštalujte aplikáciu Philips Headphones App (Android, iOS). Pomocou nej si presnejšie upravíte úroveň potláčania hluku, nastavíte frekvenčnú charakteristiku ekvalizéra. V prípade, ak používate Android zariadenie, určite prídete na chuť funkcii Google Fast Pair – ak sa slúchadlá nachádzajú v jeho blízkosti, automaticky sa spýtajú, či si ich chcete spárovať.

Aplikácia Philips Headphones App.

Slúchadlá majú vynikajúce parametre, ale aj tak ma ich zvuk ohúril. Priznávam, že pri ich počúvaní sa mi rozbúšilo srdce. Už prvá pieseň, ktorá mi ostala v prehrávači, naznačila, že nepôjde o priemerne hrajúci model. Bola to totiž svižná rocková skladba, o ktorej viem, že nie je bohvieako kvalitne nahratá.

Počas toho, ako používam slúchadlá Philips Fidelio L3 v redakcii už pár dní, som si na nich prehral desiatky, ak nie stovky skladieb. Žáner bol obvykle rôzny – od spomínaného rocku, cez jazz, vážnu hudbu až po moderný pop a alternatívu. Všetky žánre som si užíval ako už dávno nie. Tiež si nespomínam na slúchadlá typu over ear, ktoré by ma netlačili a nepotil som sa v nich.

Prečo využívať ANC?

Aktívny filter hluku je veľmi užitočná funkcia. V prípade väčšiny slúchadiel je však pri jej aktivovaní počuť rozdiel medzi kvalitou zvuku. Philips vyvinul hybridný systém, kde štvoricu mikrofónov dopĺňa piaty mikrofón, ktorý prináša čistejšiu kvalitu hovoru odstránením zvukov na pozadí.

V praxi tento rozdiel počuť a filter hluku naozaj neovplyvňuje kvalitu zvuku. Priznám sa, že takéto niečo som zažil hádam len jedenkrát a išlo o niekoľkonásobné drahší model. Bežné slúchadlá pri zapnutí ANC mierne zmenia charakteristiku zvuku. V prípade Fidelio L3 nepočujete rozdiel vo zvuku, akurát sa odstrihnete od okolia. Pôsobivé až do takej miery, že som sa pristihol ako v nich s obľubou píšem články. Žiadne ruchy, len skvelá hudba a moje myšlienky.

Pozrite siPhilips 55OLED935/12 – Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov

Prečo sa rozhodnúť práve pre Philips Fidelio L3?

Philips urobil z povrchu mušle doslova touch pad – posunom prsta môžete ovládať hlasitosť, prehrávanie, prijatie hovoru, aktiváciu ANC, či vyvolanie plne integrovaného hlasového asistenta Google resp. Alexa. Ergonómia ovládania je perfektná a intuitívna. Ak by vás dotykové ovládanie nejakým spôsobom rušilo, môžete si ho vypnúť v aplikácii.

Vždy, keď vezmete Fidelio L3 do ruky, poteší vás ich prvotriedne spracovanie, pri cestovaní oceníte precíznu ochranu a pribalené príslušenstvo.

Výdrž batérie je tradične veľká, 38 hodín bez ANC a 32 hodín s aktívnym filtrom hluku. To znamená, že ak by ste naozaj veľmi chceli, slúchadlá si nemusíte dať dole z uší, ani k nim pripájať kábel jeden a pol dňa. Rýchlonabíjanie pomôže vtedy, keď nie je času nazvyš, za 15 minút si slúchadlá nabijete na ďalších 6 hodín.

Frekvenčný rozsah slúchadiel je 7 až 40 000 Hz, čo je hodnota, ktorá sa len tak ľahko nevidí a určite to budete počuť.

Prečo si kúpiť práve tieto slúchadlá? Napriek tomu, že zvukom a funkciami konkurujú prémiovým a drahším modelom, tu sa výrobcovi podarilo udržať sumu na prijemnej hodnote 349 eur. Na to, čo ponúkajú je to bezkonkurenčná cena.

Philips Fidelio L3 sú určené náročným poslucháčom, ktorých neuspokojí priemerný zvuk a nevýrazný vzhľad. V prípade tohto modelu dostanete možnosť vychutnať si Hi-Res audio s prémiovým dizajnom, bezkonkurenčným filtrom hluku a veľmi šikovným dotykovým ovládaním.

Tento článok sme pripravili v spolupráci s partnerom TP Vision Europe B.V.

ZdrojPhilips

Komentáre k článku