Ako nainštalovať beta verziu watchOS 7?

ZDROJ | Apple

Napriek tomu, že už uplynul viac ako mesiac od predstavenia nových systémov (23. júna), Apple až tento týždeň uvoľnil verejnú beta verziu watchOS 7. Dnes si ju teda môže nainštalovať každý, kto má podporovaný model Apple Watch, je netrpezlivý a má mierne dobrodružnú povahu. Prečo to posledné? Pretože vrátiť sa na staršiu watchOS nie je v domácich podmienkach možné.

Nový watchOS 7 je možné nainštalovať na Apple Watch Series 3, 4 a 5. Pokiaľ ste rozhodnutí vyskúšť novú beta verziu, urobte si zálohu vašich hodiniek.

Ako na to?

V Safari otvorte na iPhone spárovanom s Apple Watch tento odkaz. Nájdite tlačidlo Prihlásiť sa (Sign Up) a prihláste sa do Apple Beta software programu.

Pozrite siApple predstavil watchOS 7. Prináša mnohé funkcie vrátane monitoringu spánku

Potvrďte žiadosť o prihlásenie a rozhodnite sa, či chcete nastaviť prehliadač ako dôveryhodný.

Vyberte si watchOS, kliknite na odkaz Enroll your watchOS device a napokon na Download profile.

Stiahnite si profil (Install), otvorte appku Watch, prejdite do Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru a vyhľadajte aktualizáciu. Stiahnite si ju a nainštalujte rovnako, ako inokedy. Apple Watch majte pripojené na nabíjačku.

Pozrite siAko bez ujmy na svojom i zdraví Macu nainštalovať beta verziu MacOS?

Celá inštalácia by nemala trvať viac ako 30 minút a potom sa už môžete pustiť do objavovania nových funkcií. V novom watchOS 7 nájdete monitoring spánku, nové ciferníky a funkcie pre fitness, zdravie a športovanie či automatickú detekciu umývania rúk.

ZDROJ | Apple

Používatelia, ktorí si nový watchOS nainštalovali však hlásia občasné problémy s odosielaním správ, budíkmi, reštartovaním ale aj nižšou výdržou batérie. Nespoliehajte sa preto, že budete mať na 100 % funkčný systém. V komentároch dole sa s nami môžete podeliť o svoje skúsenosti s novým systémom.

Upozorňujeme, že redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné škody spôsobené inštaláciou beta verzie tohto systému.

Komentáre k článku