Najlepšie aplikácie za posledné tri mesiace na TECHBOX.sk

ZDROJ | Lenovo

Počas posledných 3 mesiacov sme vám opäť priniesli množstvo recenzií aplikácií a hier. V tohtoročnom prvom článku vám prinášame súhrn toho najlepšieho, teda aplikácií s ocenením Tip redakcie.

Curiosity: naučte sa každý deň niečo nové

Aplikácia vás po úspešnej registrácii (napr. cez Facebook) privíta dennou zaujímavosťou, ktorej rozkliknutím získate komplexný článok v anglickom jazyku. Ten je prevažne ukončený YouTube videom s jeho popisom rozdeleným do troch bodov.

Pozrite siCuriosity: naučte sa každý deň niečo nové

 

Jedinou nevýhodou aplikácie môže byť iba cudzí, teda anglický jazyk. Predpokladám však, že takmer už každý používateľ smartfónu ovláda aspoň základy angličtiny, ktoré postačia na čiastočné pochopenie textu.

hocus.: hra založená na očnom klame

Hocus. síce neponúka v pravom slova zmysle bludisko, no určite nemá od neho ďaleko. Hra je založená, ako aj nadpis napovedá, na perspektíve a teda na očnom klame.

Pozrite sihocus.: hra založená na očnom klame

hocus. hocus.

Hra si ma získala svojou jednoduchosťou, moderným grafickým spracovaním a nápaditými levelmi. Najväčšou výhodu appky je možnosť tvorby vlastných puzzle hádaniek, ktoré je možné zdielať s priateľmi a inými hráčmi.

neZávislosť: viete koľko hodín denne používate smartfón?

Aplikácia neZávislosť anonymne meria čas trávený na mobile v jednotlivých aplikáciách. Prehľadne zobrazuje denný, týždenný, celkový graf a ponúka aj test internetovej závislosti, zápisník radostí a starostí, časovú stopku, motivačnú skupinu či funkciu zdieľania a exportu údajov.

Pozrite sineZávislosť: viete koľko hodín denne používate smartfón?

neZávislosť neZávislosť

Vývojári nezabudli ani na upozornenie nadmerného trávenia času so smartfónom v ruke formou takzvanej Stopky. Nastavením určitého počtu minút či hodín vás systém upozorní na prekročenie limitu. Nastavené upozornenie môžete ignorovať, posunúť ho o 5 minút, zatvoriť aplikáciu alebo zvoliť jej radikálnu odinštaláciu.

Symmetria: naučte sa vidieť symetricky

Princíp hry je skutočne jednoduchý. Ak by ste ho však nepochopili, vývojári si pre vás pripravili zopár úvodných levelov. Vašou úlohou je v čo najkratšom čase vytvoriť symetrický obrázok toho, ktorý vidíte na displeji smartfónu či tabletu.

Pozrite siSymmetria: naučte sa vidieť symetricky

Symmetria Symmetria

Po úspešnom zvládnutí 28. levelu som sa žiaľ už bez použitia kreditnej karty nezaobišiel. Okrem viac než 45 levelov dostanete za 3 eurá aj aplikáciu očistenú o reklamy a nové herné mechanizmy.

English Idioms and Phrases: poznáte všetky anglické idiómy?

Tak ako aj nami recenzovaná aplikácia English Phrasal Verbs, aj English Idioms and Phrases je od vývojárov zo SevenLynx. Hneď na prvý pohľad si ale všimnete rozdiely v dizajne, ktorý je naďalej prehľadný.

Pozrite siEnglish Idioms and Phrases: poznáte všetky anglické idiómy?

English Idioms and Phrases English Idioms and Phrases

Aplikácii English Idioms and Phrases nie je takmer čo vytknúť. Spomenul by som jedine menší počet testov v dvoch posledných sekciách. Z technického hľadiska appka reaguje svižne a dokonca funguje aj bez internetového pripojenia. Avšak ani počas pripojenia na internet ma reklamy nadmerne neobťažovali.

Binary Fun: zábava v dvojkovej sústave

Princíp celej hry je postavený na správnom vypĺňaní modrých políčok jednotkami. Teda ak máte na pravej strane zobrazené číslo 8, je nutné označiť štvrtý štvorček sprava. Obdobné pravidlo platí aj pre stĺpec.

Pozrite siBinary Fun: zábava v dvojkovej sústave

Binary Fun Binary Fun

Zábava alebo skôr matematika začína, keď je nutné poskladať z dostupných bitov nepárne číslo. Práve v týchto okamihoch som si uvedomil, že moje schopnosti počítania v dvojkovej sústave nie sú na tak vysokej úrovni, ako som predpokladal

Orbit: pôsobenie gravitačných síl na displeji vášho smartfónu

Mobilná hra s miliónmi stiahnutí sa pýši jednoduchou hrateľnosťou spojenou s množstvom zábavy nielen pre fanúšikov fyzikálnych zákonov.

Pozrite siOrbit: pôsobenie gravitačných síl na displeji vášho smartfónu

Princíp hry by vám mal byť jasný aj bez absolvovania tutoriálu, ktorý je v hre integrovaný do prvých levelov. Stačí v ľubovoľnom bode dotykom na displeji nasmerovať planétu, ktorá by mala obiehať okolo zvoleného čierneho bodu s určenou gravitáciou.

Wonderwall: ideálna tapeta pre každého

Aplikácia ma na prvý dojem zaujala širokou ponukou kategórií s množstvom fotografií s rozdielnym počtom hviezdičiek získaných od používateľov.

Pozrite siWonderwall: ideálna tapeta pre každého

Wonderwall Wonderwall

Pre vášnivých fotografov vývojár appky ponúka aj možnosť pridania vlastných fotografií a zároveň tak príležitosť zviditeľnenia sa. Vo všeobecnosti ma aplikácia Wonderwall príjemne prekvapila a v súčasnosti ju môžem označiť ako najlepšiu appku s tapetami spomedzi tých, ktoré som doposiaľ vyskúšal.

Množstvo ďalších zaujímavých recenzií nájdete v našom aktuálnom čísle TECHBOX a jeho starších vydaniach. Na nasledujúci sumár sa môžete tešiť o ďalšie tri mesiace.

Komentáre k článku