Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

English Phrasal Verbs: naučte sa frázové slovesá v anglickom jazyku

English Phrasal Verbs: naučte sa frázové slovesá v anglickom jazyku
Zdroj | Sevenlynx
Marek Hudák
English Phrasal Verbs: naučte sa frázové slovesá v anglickom jazyku
Zdroj | Sevenlynx
Zdroj | Sevenlynx

Robia vám ťažkosti frázové slovesá v anglickom jazyku? Aplikácia English Phrasal Verbs vám ich vysvetlí a dokonca vás aj následne vyskúša.

Začiatkom kalendárneho roka ste si mohli prečítať o aplikácii English tenses practice, ktorá bola zameraná na jednoduché vysvetlenie 12 anglických časov. Dnes sa pozrieme na appku, ktorá vám vysvetlí frázové slovesá anglického jazyka.

Aplikácia ma príjemne prekvapila jednoduchým a zároveň moderným menu v sýtych farbách. Ponuku tvoria len tri tlačidlá predstavujúce Learn (učenie sa frázových slovies), Context tests (dopĺňanie slovíčok do viet) a Meaning tests (vysvetlenie významu slov).

Pozrite si

English tenses practice: naučte sa gramatiku 12 anglických časov

 

Začal som podľa poradia a pustil sa do učenia. Vývojári sa chvália viac než 240 frazovými slovesami, ku ktorým nájdete aj vecné vysvetlenie.

 

Uvítal som predovšetkým možnosť uloženia vybraných výrazov do záložiek kliknutím na ikonu v pravom hornom rohu. Všetky označené slovesá nájdete pod tou istou ikonkou na hlavnej obrazovke sekcie.

Pozrite si

Dictionary.com – posuňte svoju angličtinu na novú úroveň

 

Okrem vytvorenia užitočného zoznamu, ktorý som obohacoval o nové slová počas sledovania filmov či seriálov s anglickými titulkami, je možné konkrétne slovesá aj vyhľadať. Nechýba ani možnosť prelistovať len tie, ktoré začínajú napríklad písmenom B.

Zvyšné dve sekcie testov obsahujú celkom 63 súborov otázok tvorených desiatkou viet, do ktorých je nutné sloveso doplniť alebo ho vysvetliť jedným zo štvorice príkladov.

Pozrite si

Andy English Bot Unlimited: zlepšite si angličtinu interaktívnou formou

 

Počas odpovedania na otázky alebo vyplňovania medzier vo vetách ma potešilo okamžité vyhodnotenie mojej odpovede so stručným popisom ponúkaných možností.

 

Po dokončení testu ma systém oboznámil s hodnotením a dal mi možnosť opätovného zhliadnutia otázok, v ktorých som zlyhal.

 

V aplikácii English Phrasal Verbs mi však chýbalo členenie testov na rôzne kategórie. Napríklad na bežne používané frázové slovesá a na tie, ktoré sa častejšie objavujú v profesionálnej komunikácii.

Vo všeobecnosti je však aplikácia praktická a použiteľná. Ak sa napríklad práve pripravujete na písomku z anglického jazyka alebo nerozumiete niektorým vetám vo filmoch, určite ju oceníte ako náhradu klasického online prekladača.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj