Hľadáme rozumný mobil roka 2019

Aj tento rok hľadáme tie najlepšie telefóny a zariadenia z mobilného sveta za uplynulý rok. Predstavili sme už nominované aplikácie a pokračovať budeme kategóriou Rozumný mobil roka.

Aby ste si vedeli lepšie vybrať svojho favorita, postupne vám predstavíme všetky nominované zariadenia a jednotlivé kategórie.

Pozrite siVyhrajte skvelé ceny vďaka ankete Mobil roka 2019 powered by O2

Pokiaľ sa zapojíte do hlasovania na stránke www.mobilroka.sk, môžete vyhrať skvelé ceny. Každým hlasom v ankete navyše pošlete päť centov na dobrú vec.

V ankete Mobil roka powered by O2 hľadáme nielen najlepšie telefóny, ale aj príslušenstvo v podobe Bluetooth slúchadiel, reproduktorov, inteligentných hodiniek, gadgetov a tiež najlepšiu aplikáciu roka.

Chránite si dostatočne svoj mobil? Sú v ňom fotografie, správy a najmä množstvo iných informácií o vás. Pri online nákupoch či platbách vás ochráni overená antivírusová a anti-phishingová ochrana. Vďaka funkcii anti-theft sa dá lokalizovať stratený alebo ukradnutý telefón, ktorý budete môcť na diaľku zamknúť a dokonca aj celý kompletne vymazať. Stiahnite si ESET Mobile Security aj do vášho smartfónu.

Honor 20 Pro

ZDROJ | Honor

Honor 20 Pro je vydarený model, ktorý zaujme dizajnom, výkonným hardvérom aj 4 000 mAh batériou s rýchlym nabíjaním. Veľkým lákadlom je štvorica zadných fotoaparátov. Hlavný 48 Mpx snímač je ukrytý za objektívom s clonovým číslom f/1,4. Dopĺňa ho 16 Mpx širokouhlý fotoaparát, 2 Mpx senzor určený na makro snímky a 12 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým a 30-násobným digitálnym zoomom.

Huawei P30

ZDROJ | Huawei

Prémiový smartfón s dual SIM s natiahnutým Full HD+ displejom, čipsetom Kirin 980, 6 GB RAM, kvalitným trojitým fotoaparátom, prednou 32 Mpx kamerou, čítačkou odtlačkov v displeji a 3 650 mAh batériou s rýchlym nabíjaním. Jeho konkurenčnou výhodou je 16 Mpx širokouhlý fotoaparát, ktorý disponuje automatickým zaostrovaním a nesklamú vás ani fotografie snímané v nočnom režime.

LG G8s

ZDROJ | LG

LG G8s ThinQ pokračuje zavedenými tradíciami a ukazuje, že smartfón by nemal len dobre fotiť, ale aj nahrávať kvalitné video. Rozostrenie počas nakrúcania je len jednou z perličiek. Zaujímavosťou je odomykanie dlaňou. Celkovo smartfón zaujme svojou technologickou výbavou a vyladeným systémom. Aj pri náročnom používaní sa môžete spoľahnúť na celodennú výdrž 3 550 mAh batérie.

Nokia 9 PureView

ZDROJ | Nokia

Nokia 9 bez pochýb zaujme, najmä päticou 12 Mpx zadných fotoaparátov. Výkonný smartfón sa zameriava na náročných fotografov, ktorí chcú upravovať fotky vo formáte RAW. Vďaka piatim fotoaparátom je do fotografie zaznamenaných 1200 úrovní vrstiev scény. To vám dáva široké možnosti v preostrovaní a dodatočnom upravovaní snímok.

OnePlus 7T

ZDROJ | OnePlus

Ide o jeden z najlepších androidov vo svojej triede a v tejto cenovej kategórii. Má vynikajúci Full HD+ AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou a pomerom strán 20:9. Telefón je vďaka vyladenému softvéru a výkonnému hardvéru rýchly a svižný. Fotoaparát disponuje 48 Mpx snímačom Sony IMX586, nahrávaním 4K videí rýchlosťou 60 fps a optickou stabilizáciou obrazu.

Samsung Galaxy S10e

ZDROJ | Samsung

Kompaktné rozmery, slušná cenovka, vysoký výkon a žiadne zbytočné kompromisy. Samsung Galaxy S10e je stále mimoriadne výkonný stroj s moderným čipsetom, kvalitným fotoaparátom a 6 GB RAM, 128 GB úložisko rozšírite pamäťovou kartou.

Sony Xperia 5

ZDROJ | Sony

Xperia 5 dostala prémiovú výbavu v kompaktnom prevedení. Zahanbiť sa nedá špičkový procesor ani trojitý fotoaparát. Kvalita snímok je porovnateľná s tými najlepšími fotomobilmi na trhu. Nechýba teleobjektív ani ultraširokouhlý fotoaparát. A príjemne prekvapila aj kvalita nočných fotografií.

Xiaomi Redmi Note 8T

ZDROJ | Xiaomi

Dual SIM android s veľmi príjemnou cenovkou ponúka Full HD+ displej 128 GB úložisko, štvoricu fotoaparátov vzadu a 4 000 mAh batériu s rýchlym nabíjaním. Hlavný snímač sa pýši 48 Mpx rozlíšením, za širokouhlým objektívom sa ukrýva 8 Mpx senzor. Zvyšné dva 2 Mpx fotoaparáty sú určené pre makro zábery a rozostrovanie pozadia.

Pomoc najslabším

Za každý váš hlas v ankete Mobil roka 2019 powered by O2 prispejeme piatimi centmi občianskemu združeniu Neónka, ktoré pomáha ťažko chorým pacientom v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Keď vás bude desaťtisíc, tak chorým deťom spríjemnia pobyt v nemocnici pomôcky v hodnote 500 eur, pri dvadsaťtisíc hlasoch nakúpime veci za 1000 eur. Čím viac vás bude, tým lepšie.

Hlasovať za svojho favorita môžete na stránke www.mobilroka.sk. Každý, kto sa do hlasovania zapojí, bude zaradený do súťaže o 10 atraktívnych cien.

Komentáre k článku