Hľadáme NAY TECHBOX NOTEBOOK roka 2019. Pomôžte a vyhrajte!

Deviaty ročník čoraz obľúbenejšej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka je spustený a tak je dobre poznať produkty, za ktoré môžete hlasovať. Za hlasovanie môžete mať nie len dobrý pocit, ale zároveň môžete vyhrať aj jednu zo špičkových cien od partnerov ankety. Stačí zahlasovať a koncom januára sa dozviete, či niektorá z piatich výhier je práve vaša.

Pozrite siHlasujte v NAY TECHBOX roka 2019 a vyhrajte ceny za 1 400 eur!

Vyhrať môžete inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 40 mm od Tatra banky, smartfón Samsung Galaxy A40 od VÚB banky, Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 od JBL, smartfón Xiaomi Redmi 8 32 GB s licenciou ESET Mobile Security od spoločností ESET a Xiaomi či notebook ASUS VivoBook 15 X543 od spoločnosti ASUS.

NAY TECHBOX NOTEBOOK

Aj v tomto ročníku sme vám hlasovanie zjednodušili tým, že v každej z ôsmich kategórií máte na výber 6 najlepších zástupcov. Je to určite jednoduchšie, ako by ste mali prezerať desiatky produktov. V redakcii nám totiž počas roka prejdú prakticky všetky top produkty cez ruky a vieme, čo v danom roku patrí k tomu najlepšiemu.

Výsledný výber ale nechávame už čisto na vás. Samozrejme, hlasovať môžete len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Ak poznáte smartfóny, vyberiete z nominovaných ten, ktorý je podľa vás najlepší.

Poďme sa teraz pozrieť na nominované produkty v kategórii NAY TECHBOX NOTEBOOK pre rok 2019.

Apple MacBook Air mid 2019

Apple MacBook Air má 13,3″ Retina displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixlov doplnený o technológiu TrueTone. O bezpečnosť sa stará Touch ID zabudovaný priamo v klávesnici a procesor T2. Nachádza sa tu nová, samozrejme, podsvietená klávesnica s Force Touch touchpad s haptickou odozvou. Ten je navyše aj podstatne väčší, ako v predchádzajúcej generácii. O chod sa stará Intel Core i5 8. generácie s kódovým označením Whiskey Lake, RAM môže byť od 8 do 16 GB. Kapacitu PCIe si môže používateľ vybrať až do 1,5 TB.

Dvojica reproduktorov je o 25 % hlasnejšia ako v predchádzajúcich modeloch, pre lepšiu komunikáciu tu nájdeme tri mikrofóny. Okrem Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 je tu dvojica USB-C portov s podporou Thunderbolt 3 a 3,5 mm audio konektor.

Asus ZenBook Pro Duo

Asus ZenBook Pro Duo ponúka unikátne riešenie dvoch displejov v jednom tele. Okrem 15,6″ obrazovky tu teda nájdeme sekundárny displej Asus ScreenPad Plus s uhlopriečkou 14″, 4K UHD rozlíšením (3 840 x 1 100 pixlov), ktorý plynulo spolupracuje s hlavným zobrazovacím panelom. Ten je dotykový, 4K UHD (3 840 x 2 160 px) a môže sa pochváliť 89 % pomerom obrazovky k telu. Zariadenie má NumberPad, podsvietenú numerickú klávesnicu integrovanú do touchpadu.

O výkon sa stará Intel Core i9 9980HK alebo i7-9750H s grafikou NVIDIA GeForce RTX 2060, voliteľná RAM DDR4 môže byť od 8 do 32 GB, PCIe Gen3 je na výber v kapacitách 236, 512 alebo 1 TB. ASUS ZenBook Pro Duo ponúka len základnú konektivitu: 2x USB 3.1, 1x USB-C s Thunderboltom, HDMI 2.0 a 3,5 mm audio konektor.

Dell XPS 13 2in1

Dell XPS 13 2in1 ponúka 13,4″ HDR displej s pomerom strán 16:10. Novinka má procesory Intel 10. generácie vyrobené 10 nm technológiou, v ponuke sú Intel Core i3, i5 a i7. Dell sľubuje 2,5x väčší výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Vyšší výkon priniesol potrebu výkonného chladiaceho systému, ktorý je v tomto prípade duálny s ultratenkou parnou komorou. SSD PCIe pamäť môže byť až do kapacity 1 TB.

Klávesnica MagLev sa môže pochváliť väčšími klávesami a o 19 % väčším touchpadom. Pribudlo tlačidlo napájania so snímačom odtlačku prsta, ktorý dopĺňa rozpoznávanie tváre Windows Hello. Z ďalších špecifikácií môžeme spomenúť Wi-Fi 6 a dva USB 3 porty s podporou Thunderbolt 3.

HP Elite Dragonfly

HP Elite Dragonfly patrí do série biznis notebookov, čo zaručuje solídnu výbavu. Ponúka úzke rámiky okolo 13,3-palcového displeja, ten môže mať Full HD, alebo 4K Ultra HD rozlíšenie. O výkon sa stará Intel Core i7 8. generácie s grafikou Intel UHD Graphics 620, v predaj bude samozrejme aj Core i5 a i3. RAM môže byť do kapacity 16 GB. Maximálna veľkosť pamäťového úložiska je 512 GB PCIe NVMe.

Konektivita je naozaj široká, okrem LTE pripojenia je tu Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, dvojica Thunderbolt 3 portov, jeden USB 3.1, 3,5 mm audio port a dokonca aj HDMI 1.4 port. O zvuk sa stará systém Bang & Olufsen so štyrmi reproduktormi.

Lenovo Yoga S940

Lenovo Yoga S940 je dobrým príkladom inovatívneho prístupu výrobcu, ktorý neustále zdokonaľuje svoje modely. Používateľov poteší 13,9-palcový 4K UHD displej s úzkymi rámčekmi. O výkon sa stará ôsma generácia procesorov Intel Core až do i7, 16 GB RAM a 1 TB PCIe SSD. Verzia so 4K UHD displejom poskytne 7,5-hodinovú výdrž, v predaji je aj konfigurácia s Full HD displejom, ktorá vydrží 15 hodín.

Notebook má Dolby Vision HDR so zvukovým systémom reproduktorov s podporou Dolby Atmos. Nabíja sa cez USB-C, ktorý dopĺňa dvojica USB-C s podporou Thunderbolt, jeden port USB 3.1 Gen1 a klasický 3,5-mm audio konektor.

Microsoft Surface Laptop 3

Microsoft Surface Laptop 3 je označovaný ako priamy konkurent MacBookov od Apple. Novinka ponúka, na rozdiel od predchádzajúcich generácií, nielen 13,5″ displej, ale aj väčší, s uhlopriečkou 15 palcov. Menší model má štvorjadrový procesor Intel Core 10. generácie, Surface Laptop 3 je dvakrát rýchlejší ako Surface Laptop 2. Microsoft zareagoval na nespokojnosť používateľov, ktorí sa sťažovali na nemožnosť upgrade SSD úložiska. Tretia generácia už prináša možnosť jeho výmeny.

Trackpad je väčší o 20 %, zdvih klávesov sa znížil na z 1,5 na 1,3 mm. Rýchlonabíjanie dobije kapacitu batérie za menej ako hodinu na 80 %. Konektivitou však ani tentoraz notebook nepoteší. Napája sa proprietárnym konektorom Surface Connect port a okrem toho ponúka dva USB porty (typu A a C) s jedným 3,5 mm audio konektorom.

Hlasovať môžete do 10. januára 2020.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2019 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk. Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: 365.bankASUSESETCanonJBLTatra bankaVÚB Banka a Xiaomi.

Komentáre k článku