Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Surface Laptop 3 poteší používateľov

Microsoft Surface Laptop 3 poteší používateľov
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Microsoft Surface Laptop 3 poteší používateľov
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Lifestylový Microsoft Surface Laptop 2 bol predstavený len pred rokom a už tu máme jeho nástupcu. Priamy konkurent MacBookov prináša niekoľko zaujímavých noviniek. Tento gigant načúva potrebám svojich zákazníkov oveľa pozornejšie ako Apple.

Microsoft predstavil na svojom evente v New Yorku tretiu generáciu prenosného luxusného počítača Surface Laptop 3. Čím chce zaujať?

Povrch

Surface znamená v angličtine povrch. Nie je špecifikované, či je dobrý, praktický a rozumný. Microsoft sa rozhodol, potiahnuť vrchný diel laptopu zvláštnym povrchom Alcantara, aby dal svojej modelovej rade zadosťučinenie. Predstavte si MacBook, ktorý by dizajnom pripomínal zatvorenú knihu, len aby zreálnil svoje pomenovanie!

Zdroj | Microsoft

Umelá textília Alcantara je pekná, ale nepraktická. Ľahko sa zašpiní, ťažko sa o ňu stará. Tretia generácia našťastie nebude spôsobovať vrásky používateľom. Povrch notebooku je konečne pripravený na pravidelné používanie a ľahkú hygienicko-estetickú „údržbu“. Kto však bude chcieť, môže mať aj verziu s textíliou.

Zdroj | Microsoft

Uhlopriečka

Predchádzajúce generácie Surface Laptop boli ponúkané len v jednej veľkosti. Aj keď 13,5-palcová obrazovka je v dnešnej dobe zlatý štandard, stále je množstvo používateľov, ktorým vyhovuje 15-palcový displej. Microsoft ich vypočul a prináša aj túto uhlopriečku.

Hardvér

Minuloročný model bol vybavený procesormi Intel Core 8. generácie. Ako už niektoré leaky naznačovali, novinka bude vybavená procesormi od Intelu, ale aj AMD. Procesor Ryzen Surface Edition s grafikou Vega 11 však bude len v 15-palcovej verzii.

13,5-palcový model má štvorjadrový procesor Intel Core 10. generácie, podľa Microsoftu je nový Surface Laptop 3 dvakrát rýchlejší ako Surface Laptop 2 a trikrát rýchlejší ako MacBook Air.

Pozrite si

Microsoft Surface Laptop 2 – najnovšia konkurencia pre MacBook

Zaujímavú novinku ponúka Surface Laptop 3 s SSD úložiskom. Aj tu zrejme Microsoft zareagoval na nespokojnosť používateľov, ktorí sa sťažovali na vysoké sumy za väčšiu kapacitu a nemôžnosť jeho upgrade. Tretia generácia prináša možnosť vymeniť disk.

Predchádzajúcim generáciám bola vyčítaná nedostatočná konektivita, na ktorú doplatil aj Apple MacBook 12. Ako je to v novom modeli? Opäť sa napája proprietárnym konektorom Surface Connect port. Okrem toho ponúka dva USB porty (typu A a C) a jeden 3,5 mm audio port.

Zdroj | Microsoft

Ďalšie parametre

Trackpad je väčší o 20 %, zdvih klávesníc sa znížil na 1,3 mm (1,5 mm bol v Surface Laptop 2). Počítač zvládne celodennú prevádzku na batériu, výrobca to však bližšie nespresnil. Rýchlonabíjanie doplní za menej ako hodinu kapacitu batérií na 80 %.

Cena a dostupnosť

Ceny štartujú na 999 $ (13,5″) a 1 199 $ (15″), končia na 1 999 $ (bez miestnej dane). Surface Laptop 3 sa dá predobjednať už dnes, predaj sa spustí 22. októbra. Ceny a dostupnosť pre náš trh zatiaľ nepoznáme.

Zdroj