8 prenosných reproduktorov do 149 € (nielen) pre budúcich školákov

Školsky rok je tu za pár týždňov a, ako to už býva, školáci i študenti potrebujú množstvo rôznych pomôcok. Od tých najužitočnejších až po tie, bez ktorých sa síce zaobídu, ale s nimi školský rok ubehne akosi rýchlejšie.

Medzi tú druhú kategóriu patria bezdrôtové reproduktory. Počas vyučovania (ak nerátame dištančnú výučbu) ich síce zrejme nevyužijú, ale cez prestávky a voľný čas sú doslova na nezaplatenie. Na čo však pri výbere myslieť, ktorý model si vybrať?

Bezdrôtové reproduktory v našom výbere sú ľahko prenosné, ale nie všetky spĺňajú ochranu voči poveternostným vplyvom (vlhko, prach). So smartfónom sa najjednoduchšie spárujete cez Bleutooh, niektoré však pripojíte aj cez kábel (3,5 mm jack), USB kľúč, alebo cez Wi-Fi. Ak rozmýšľate, že reproduktor budete používať aj na telefónovanie, resp. videohovory, vyberajte také modely, ktoré podporujú handsfree režim a konferenčné hovory.

Pozrite sa na naše tipy. Zoradili sme ich podľa abecedy.

Bose SoundLink Micro

Bose SoundLink Micro je vyrobený z pevných a odolných materiálov, takže ho môžete mať so sebou pri každom výlete. Vďaka certifikácii IPX7 mu ale neublíži ani krátky pobyt vo vode či v snehu. Ovládanie tohto reproduktora je jednoduché a intuitívne. Tlačidlami navrchu, medzi ktorými je nabíjací micro USB, ho zapnete, prípadne spustíte párovanie. LED diódy pri micro USB konektore informujú o zapnutí, resp. pripojení reproduktora a stave batérie. Bonusom tohto šikovného reproduktora je ovládanie i nastavenie prostredníctvom aplikácie Bose Connect v smartfóne.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Harman Kardon Esquire Mini 2

Známa značka je zárukou kvalitného zvuku, ale aj spracovania. Harman Kardon Esquire Mini 2 prináša čistý a mohutný zvuk (vzhľadom na veľkosť reproduktoru), o ktorý sa stará 1,75″ širokopásmový menič. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Bluetooth 4.2 s podporou A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6. Menovitý výkon je 8 W (RMS), frekvenčná charakteristika 130 Hz až 20 kHz. Na jedno nabitie vydrží zhruba 10 hodín.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

JBL Clip 4

JBL Clip 4 prináša svieži vietor v dizajne malých bezdrôtových reproduktorov. Je to doslova klip, ktorý si môžete zavesiť na batoh, klinec, ale aj jednoducho položiť na stôl. Testovací model sme dostali v štandardnej čiernej farbe, výrobca ich ponúka aj v modro-korálovej, maskáčovej, modrej, bielej a červenej. O zvuk sa stará 40 mm menič s výkonom 5 W (RMS). Batéria vydrží zhruba 10 hodín, reproduktor spĺňa certifikát IPX67.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

JBL Charge 4

Štvrtá generácia prenosného Bluetooth reproduktora prináša odolnosť IPX7 a mohutný výkon, ktorý si užijete aj na otvorenom priestranstve. Zvuk zabezpečuje dvojica reproduktorov s výkonom 30 W (RMS), batéria s kapacitou 7 500 mAh zaručí dlhú výdrž aj pri vyššej hlasitosti. Jedinou nevýhodou je absencia mikrofónu na handsfree hovory. Pripomíname, že JBL má v ponuke aj novší model, Charge 5, ten sa však nezmestil do nášho cenového limitu.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Lenovo 700 Ultraportable

ZDROJ | Lenovo

Ide o ultratenký reproduktor s Bluetooth 5.0 a NFC ponúkajúci 360-stupňový zvuk. Je vybavený dotykovým ovládaní a natívnou podporou hlasového asistenta. Kvalitný zvuk zabezpečujú dva meniče s výkonom 2 x 2 W (RMS) s frekvenčnou charakteristikou 220 Hz až 20 kHz. Lenovo 700 Ultraportable má zabudovaný mikrofón, vďaka čomu s ním môžete absolvovať aj dištančné vyučovanie.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Marshall Emberton

ZDROJ | Marshall

Jeden z najzaujímavejších reproduktorov ponúka legendárny výrobca Marshall. Pri tejto značke investujete okrem zvuku aj do dizajnu, ktorý je po každej stránke vydarený. O zvuk sa starajú dva dynamické meniče s výkonom 2 x 10 W (RMS). Na jedno nabitie vydrží až 20 hodín. Emberton podporuje rýchlonabíjanie, 20 minút nabíjania mu dá energiu na 5 hodín prehrávania. Bluetooth 5.0 zabezpečí bezproblémové pripojenie do vzdialenosti 9 metrov. Zaujímavým bonusom je True Stereophonic, patentovaná technológia viacsmerového audia.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Niceboy RAZE 3 Guru

ZDROJ | Niceboy

Elegantný a pritom cenovo výhodný reproduktor ponúka 24 W výkon (RSM), 360 ° zvuk a výdrž na jedno nabitie až 10 hodín. Frekvenčný rozsah je 65 Hz až 20 kHz. Poteší odolnosť IP67. Zdroj huby k nemu pripojíte nielen cez Bluetooth 5.0, ale aj cez USB či kábel. Niceboy RAZE 3 Guru tiež podporuje handsfree hovory.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Sony SRS-XB33

ZDROJ | Sony

Reproduktor je vodotesný a prachotesný (IP67). Širokopásmové reproduktory dopĺňajú dva pasívne žiariče a dodávajú silné nízke tóny. Výdrž batérie je neuveriteľných 24 hodín, frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz. Párovanie uľahčí NFC, Bluetooth je vo verzii 5.0. Nechýba podpora handsfree.

Pozrite siSony má aj na toto leto pripravené tri unikátne Extra Bass reproduktory

 NechPorovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

Komentáre k článku