Harman Kardon Esquire Mini 2: Malý ale s bravúrnym zvukom

Na tento reproduktor som sa tešil, pretože mám rád dobrú hudbu, kvalitný zvuk a, ako asi každý, prémiové výrobky. HK Esquire Mini 2 spĺňa všetky tieto požiadavky.

Naše hodnotenie

93%
0 100

Výhody

  • čistý a presný zvuk
  • miniatúrne rozmery a prémiový dizajn
  • kvalitný duálny mikrofón na konferenčné hovory

Nevýhody

  • len jeden širokopásmový reproduktor
  • chýba NFC

Jednou vetou

Už dávno neplatí, že ak chceme získať kvalitný zvuk, potrebujeme veľké reproduktory - krásny zvuk vie dnes vďaka pokročilým technológiám vykúzliť aj miniatúrne elegantné zariadenie.

Prvý dojem

V peknej krabičke vyplnenej molitanom sa okrem samotného reproduktora nachádza pripojovací kábel USB-A/USB-C, koženkové púzdro na reproduktor a používateľská príručka.

Reproduktor je plochý, tak akurát do dlane, vďaka použitiu kvalitných materiálov pôsobí prémiovo. Zariadenie má hliníkovú konštrukciu, prednú a zadnú stranu kryje pevný plast. Vyklápací stojanček je opäť z hliníka, slúži na pohodlné umiestnenie a nasmerovanie reproduktora.
Veľký je približne ako bežný smartfón, napríklad Galaxy S10. IPhone XS Max je od neho už väčší.

Ovládacie tlačítka sa sa nachádzajú na hornej strane. Zľava je to tlačítko on/off, párovanie s Bluetooth a prijatie/ukončenie hovoru. Na pravej strane je podlhovasté tlačidlo na ovládanie hlasitosti, ak sa stlačí naraz + aj -, stlmí sa zvuk.

Hlavná LED dióda zobrazujúca zapnutie reproduktora je na čelnej strane, na boku ľavej strany nájdeme pás piatich mikro LED diód ukazujúcich priebeh nabíjania. Na pravom boku je 3,5 mm audio konektor, USB-A a USB-C port.

Zvuk

Esquire Mini 2 je na rozdiel od lacných reproduktorov pomerne ťažký, čo naznačuje, že sa v jeho útrobách skrývajú kvalitné reproduktory, ktoré nebývajú ľahké.

Na trhu je obrovská ponuka Bluetooth reproduktorov. Podstatne drahších, ako HK Esquire Mini 2, ale aj podstatne lacnejších. Tento model je určený pre tých, ktorí majú radi nielen špičkový dizajn, ale aj kvalitný zvuk a sú ochotní niečo za to priplatiť.

Ako teda hrá tento model? HK Esquire Mini 2 prináša čistý a ostrý zvuk so subjektívne slabším podaním basov. Výrobca sa chváli Hi-Fi zvukom, čo je aj pravda, i keď: Hi-Fi je už príliš sprofanovaný pojem na to, aby si každý vedel predstaviť ako to-ktoré zariadenie v skutočnosti hrá.

Pri hodnotení zvuku beriem do úvahy veľkosť zariadenia a jeho určenie. Výrobcovi sa do tohto kompaktného zariadenia podarilo vložiť technológiu vydávajúcu vyvážený zvuk so zreteľným podaním v celom počuteľnom zvukovom spektre.

Ak sa niekomu napriek tomu zdá zvuk málo prémiový, najlepšie urobí, ak si porovná HK Esquire Mini 2 s iným reproduktorom. Vtedy ľahko zistí, aké veľké dokážu byť rozdiely vo zvuku.

Zariadenie má zabudovanú kvalitnú dvojicu mikrofónov, vďaka ktorým zvládneme konferenčné hovory na úrovni, bez vypadávania zvuku a strate zrozumiteľnosti. To dáva HK Esquire Mini 2 ďalšiu silnú zbraň pre jeho používanie v kancelárii, zvlášť v kombinácii s funkciou potlačenia šumu.

Technické údaje

O zvuk sa stará jeden 1,75-palcový širokopásmový reproduktor. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Bluetooth 4.2 s podporou A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6. Menovitý výkon je 8 W (RMS), frekvenčná charakteristika 130 Hz až 20 kHz (-6 dB), odstup signálu od šumu 80 dB.

Lítium-iónová polymérová batéria (3,8 V) má 2 200 mAh. Výrobca udáva 10 hodinovú výdrž, v praxi sa mi podarilo dosiahnuť túto hodnotu bez väčších problémov. Je však pravda, že som väčšinu času počúval hudbu na nižšej hlasitosti.

Na plnú kapacitu sa HK nabije za 3 hodiny. Pripomínam, že v balení je len 50 cm kábel, adaptér na 220 V si musíte doložiť z vlastnej zbierky. Pomocou USB-A portu si môže používateľ dobiť iné zariadenie, maximálny nabíjací výkon je 5 V/1 A.

Rozmery reproduktora sú (V x Š x H): 75,20 x 140 x 26,10 mm, hmotnosť 250 gramov.

Prax

Asi najväčším problémom pri testovaní HK Esquire Mini 2 som mal paradoxne na začiatku, pri zapnutí a spárovaní. Priznám sa bez mučenia, po niekoľkých neúspešných pokusoch s tromi rôznymi zariadeniami som začal listovať v návode a googlovať ako spárovať Harman/Kardon.

Napokon som zistil, že reproduktor sa zapína ľahkým, krátkym stlačením. To isté platí pre párovanie. Pôvodne som stisol príslušné tlačítko a držal. Takto to ale v tomto prípade nefunguje. Stačí naozaj len krátko ťuknúť na spínač.

Spojenie s Bluetooth bolo nadpriemerne dobré, v trojizbovom byte som nikdy nezaznamenal problém so spojením, alebo sekaním hudby. Reproduktor si okamžite „našiel“ posledne spárované zariadenie a okamžite začal pokračovať v prehrávaní hudby napriek tomu, že medzi tým sa z neho streamovalo v aute, na domácom Hi-Fi a do slúchadiel. Fungovalo to vždy perfektne.

Záverečné zhodnotenie

HK Esquire Mini 2 je výborný reproduktor. Sprevádzal ma doma v obývačke, na dovolenke pri mori, na chate aj pri práci. Všade mi ponúkol nádherný zvuk, o ktorý v prípade reproduktora ide až v prvom rade. Zvukové podanie je vzhľadom na rozmery excelentné, i keď trochu basov by som pri niektorých nahrávkach privítal.

Harman/Kardon Esquire Mini

HK Esquire Mini 2 má bravúrne spracovanie, ktoré lahodí oku a je príjemné na dotyk. Človek sa nemusí obávať posmešných pohľadov keď si ho vyloží aj v luxusnej kancelárii, alebo v obývačke.

Výdrž batérie je tiež na veľmi slušnej hodnote, veď kto už potrebuje počúvať hudbu mimo elektrickej energie dlhšie ako desať hodín? Viem si to predstaviť na celodennej túre, ale na to sú určené iné zariadenia.

Ani cena sa mi nezdá byť veľkou prekážkou. Takýto reproduktor sa predsa nekupuje na jednu sezónu. Aj preto si od nás tento model vyslúžil ocenenie TIP REDAKCIE.

Bluetooth reproduktor HK Esquire Mini 2 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

ZdrojHarman Group

Komentáre k článku