7 dôvodov, prečo si kúpiť Samsung Galaxy S7/S7 edge

Samsung Galaxy S7 a S7 edge sa na Slovensku predávajú už od marca tohto roka a stále patria k najvybavenejším smartfónom na trhu.

V redakcii osobne používam väčšiu verziu S7 edge už takmer 10 mesiacov a dnes by som si opäť vybral rovnaký smartfón, napriek tomu, že jeho cena neklesla. Prečítajte si 7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť Samsung Galaxy S7/S7 edge.

https://www.youtube.com/watch?v=5tybdApULng&list=PLJwjopBhT3B1YHq4PAL9LfKOjG5JdvhwC

1. KVALITNÉ MATERIÁLY A DIZAJN

Dizajn bude dôvodom, prečo si S7 alebo S7 edge vyberiete, ale tešiť vás bude aj pri každodennom používaní. Na tieto smartfóny sa nielen dobre pozerá, ale výborne sa držia aj v rukách, najmä vďaka dvojitému zaobleniu zadnej strany.

Použitá kombinácia tvrdeného skla a kovu neomrzí ani po niekoľkých mesiacoch. Treba si však na ne dávať pozor. Vydržia síce aj väčšie pády, ale najmä pri verzii S7 edge odporúčam použiť kvalitné puzdro.

Dnes by som znova siahol skôr po 5,5-palcovej verzii S7 edge, ktorá má zakrivený displej po oboch stranách a jej vzhľad upúta všade, kde sa so smartfónom objavím. Doteraz nikto nevyrobil krajšie telo.

Samsung Galaxy S7 edge gal 27

unboxingSamsung Galaxy S7 edge

2. VODEODOLNOSŤ

Stále nie je na trhu množstvo smartfónov, ktoré sa neboja vody či prachu. Ak vylúčime vyslovene odolné smartfóny s dizajnom, aký sa hodí skôr do vrecka robotníkov, výber sa nám výrazne zúži.

Výhodou oboch modelov Samsung Galaxy S7 a S7 edge je to, že nestratili nič z elegancie a pritom zvládnu ponorenie do vody s hĺbkou 1,5 metra po dobu 30 minút a sú odolné voči prachu. To všetko vďaka krytiu IP triedy 68.

Najviac si pocit voľnosti užijete počas dažďa, alebo na dovolenke a pri bazéne. Chválim i to, že na tele nenájdete žiadne otváracie časti, ktoré by vám prekážali v pohodlnom používaní smartfónu.

Samsung Galaxy S7 gal 35

3. RÝCHLE A BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Najväčšou slabinou súčasných smartfónov je často výdrž batérie. S7 či S7 edge však potešia 3 000 mAh, resp. 3 600 mAh batériou, ktorá vám zaručí minimálne jeden deň aj náročného používania.

Výhodou je aj to, že batériu nabijete vďaka rýchlemu nabíjaniu naozaj bleskovo. Stačí pár minút na nabíjačke a máte k dispozícii niekoľko hodín k dobru. Z takmer prázdnej batérie plnú kapacitu dosiahnete približne za hodinu nabíjania.

Rozhodne za výhodu považujem aj bezdrôtové nabíjanie, čo oceníte v niektorých automobiloch, ale i na pracovnom stole.

samsung-galaxy-s7-edge-gal-28

Pozrite siExkluzívna starostlivosť pre majiteľov Samsung Galaxy S7 edge a S7

4. ALWAYS ON DISPLEJ

Možno na prvý pohľad minimálne vylepšenie, ale v skutočnosti jedna z najlepších funkcií, akú môžete vo svojom novom smartfóne mať, je Always On Displej. S7/S7 edge totiž dokážu neustále zobrazovať vybrané informácie, aj keď je displej vypnutý.

Kedykoľvek sa na smartfón položený na stole pozriete, vidíte dátum, čas, stav batérie, ale i zmeškané udalosti, či dokonca kalendár, alebo zoznam úloh. Vďaka AMOLED displeju je pritom vplyv na spotrebu minimálny, takže túto funkciu každému odporúčam využívať naplno.

Samsung Galaxy S7 gal 41

5. ŠPIČKOVÝ FOTOAPARÁT

O tom, že Samsung Galaxy S7 a S7 edge majú vynikajúci fotoaparát, sme sa v redakcii presvedčili už pri prvom veľkom teste noviniek. Medzitým sme však smartfóny porovnali aj s inými top zariadeniami na trhu vrátane nového Apple iPhone 7 či Xperie XZ a musím potvrdiť, že Samsung je stále číslo jedna.

Za výborné výsledky vďačí perfektne vyladenému Dual Pixel fotoaparátu s 12 Mpx rozlíšením a so svetelnosťou f/1,7. Osobne fotím takmer výlučne len s mojím S7 edge, a to nielen súkromne, ale i pracovne.

Najmä fotografie v horších svetelných podmienkach sú maximálne použiteľné, smartfón si poradí aj s aktívnymi deťmi a poteší vás i kvalitou videí.

Samsung Galaxy S7 a edge gal 33

súbojAko fotí iPhone 7, Galaxy S7 edge a Xperia XZ?

6. VÝKONNÝ HARDVÉR A BOČNÉ PANELY

Napriek svojmu veku smartfóny S7 a S7 edge stále patria k najvýkonnejším na trhu. Kombinácia osemjadrového procesora, 4 GB pamäte RAM a optimalizovaného operačného systému Android 6.0.1 s nadstavbou TouchWiz sa vydarila a pri používaní smartfóny zaváhajú len veľmi zriedka.

Navyše fanúšikov zakriveného displeja po oboch stranách v prípade modelu Galaxy S7 edge potešia nové funkcie. Osobne z nich najviac využívam rýchly prístup k aplikáciám, kontaktom a rýchlym nástrojom, kde máte k dispozícii svietidlo či pravítko. Je to návykové.

Samsung Galaxy S7 edge gal 20

recenziaSamsung Galaxy S7 edge – takto má vyzerať Android smartfón

7. VR PRÍSLUŠENSTVO

Spolu s S7 edge často používam aj okuliare Samsung Gear VR. V súčasnosti ide o jedno z najdostupnejších riešení, ako sa dostať ku kvalitnejšiemu 360° obsahu pri zachovaní pohodlného ovládania.

Do redakcie sme si kúpili aj 360° kameru Samsung Gear 360, s ktorou je tvorba 360° fotografií a videí hračkou. Určite si pozrite niektoré z nich na našom Facebooku či YouTube. Priamo cez aplikáciu v smartfóne je možné vytvorený 360° obsah aj zdieľať.

Samsung Gear 360 01

recenziaSamsung Gear 360 – 360° kamera len pre vyvolených

Samsung si pre svojich zákazníkov pripravil špeciálnu akciu. Tí, ktorí si kúpia telefón Samsung Galaxy S7 alebo Samsung Galaxy S7 edge, získajú 110 € späť. Cenové zvýhodnenie je určené pre prvých 550 registrovaných telefónov. Akcia platí od 1. 12. do 23. 12. 2016.

samsung-akcia
ZDROJ | Samsung

Viac informácií, vrátane zoznamu predajcov, nájdete na stránke Samsung.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku