10 produktov, ktoré nás v redakcii v roku 2021 najviac potešili

ZDROJ | Razer

Rok 2021 definitívne končí. O niekoľko dní privítame rok 2022 a tak sme sa v redakcii zamysleli, čo také unikátne nám tento rok prešlo rukami. Bolo toho požehnane, no každý z nás sme vybrali maximálne dva top produkty, ktoré nás fakt dostali. Výsledok? Každý si vybral niečo celkom iné, z celkom iného sveta.

Michal Biznár

Samsung The Premiere – v časoch pandémie a neustále zavretých kinosál bola možnosť vychutnať si skutočné súkromné kino jedinečným zážitkom. Samsung tento rok priniesol na náš trh výborný 4K Ultra HD laserový projektor so svietivosťou na úrovni 2 800 ANSI, ktorý dokáže vytvoriť až 3,3-metrovú uhlopriečku.

Stadler Form Lucy. Nejde síce o technologickú revolúciu, ale po vizuálnej stránke o vydarený difuzér, ktorý navyše dodá perfektnú atmosféru do každej domácnosti. Po testovaní v redakcii som kúpil hneď dva domov.

Roman Calík

Hyundai IONIQ 5. Elektromobil, ktorý mení pohľad na elektromobilitu najmä vo využiteľnosti veľkej kapacity batérie pre externé zariadenia či dokonca nabíjanie iného elektromobilu. Prekvapil aj obrovský priestor v interiéri a dizajn, ktorý pripomína auto z budúcnosti vrátane vydarených Pixel LED svetiel.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G. Tento smartfón je to najlepšie, čo si dnes človek môže zo sveta smartfónov dopriať. Obrovský displej po rozložení je vhodný nielen na prácu, ale aj zábavu – po novom sa mu vedia prispôsobiť aj aplikácie, ktoré doteraz neboli podporované. Výhodou je už aj odolnosť voči vode a prachu, nevýhodou stále pomerne vysoká cena.

Richard Pliešovský

Dokovacia stanica Kingston Workflow Station. Zaujímavé modulárne riešenie, ktoré pojme 4 moduly miniHub. Tie sa dajú vziať so sebou podľa aktuálnej potreby bez toho, aby ste museli vláčiť celý Workflow Station.

Kia Sorento PHEV. Málokedy človeku padne sánka počas testovania automobilu. Zvyčajne natrafí na jednu, dve vychytávky, ale celok zvyčajne neprevyšuje danú triedu. Sorento je však iné. Majestétne, maximálne pohodlne a v hybridnej verzii neskutočne čulé.

Števo Porubský

IKEA SYMFONISK. IKEA a Sonos už pred rokmi spojili svoje sily a vytvorili cenovo dostupné, no výborné multiroom audio riešenia do domácnosti. Najnovší Symfonisk v obraze je ešte o level vyššie, pretože ho prakticky nevidieť a vie doplniť napríklad domáce kino o zadné reproduktory.

Dyson V15 Detect Absolute. Absolútna novinka od Dysona ma dostala počas Vianoc nielen výkonom, ktorý z tak malého a ľahkého vysávača dokázal tento britský výrobca vydolovať, ale aj podlahovou hubicou s laserom. Kým iní výrobcovia svietia na podlahu LEDkami, Dyson ukazuje nečistoty špeciálne nakloneným laserovým lúčom. Perfektné. Testu sa dočkáte už o pár dní.

Stanislav Vinc

Pri spätnom pohľade na moje články vydané v roku 2021 mi určite v pamäti najviac utkveli prvé testovacie jazdy s novým elektromobilom Ford Mustang Mach-E GT, ktorý ma svojim spracovaním, výkonom, ale aj dizajnom a rôznymi vychytávkami fakt milo prekvapil. Už teraz sa teším, kedy táto novinka dorazí aj na náš trh a v redakcii si ju budeme môcť vyskúšať naplno.

Naopak z noviniek, ktoré sme mali v redakcii už v priebehu tohto roka možnosť testovať, ma najviac prekvapil herný ultrabook ROG Flow X13 a to najmä vďaka jeho externej grafickej karte ROG XG Mobile. Môcť zahrať si najnovšie herné pecky a zároveň mať k dispozícii malý a kompaktný Ultrabook na cesty je kombinácia, ktorú som tu tak skoro nečakal.