Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Model 3 sa bude vedieť nabíjať výkonom aj 200 kW

Tesla Model 3 sa bude vedieť nabíjať výkonom aj 200 kW
Števo Porubský
Tesla Model 3 sa bude vedieť nabíjať výkonom aj 200 kW

Portál InsideEVs.com prišiel s informáciou, podľa ktorej bude Tesla Model 3 Mid Range schopná nabíjať svoju batériu výkonom až 200 kW. Doterajšie maximum je pritom 120 kW. Vyšší nabíjací výkon dostane aj najslabšia verzia Modelu 3.

Pozrite si

Vyskúšali sme Tesla Model 3, máme sa na čo tešiť

Tesla začiatkom marca predstavila novú rýchlonabíjaciu stanicu Supercharger V3, ktorá je schopná nabíjať elektromobily Tesla výkonom až do 250 kW s pôvodným konektorom, ktorý používajú všetky modely automobilky. Maximálny výkon ale dokázal využívať iba top verzia Modelu 3, Long Range. Modely S a X vo verziách Long Range Raven dokážu využívať 200 kW výkon.

Pozrite si

Tesla Supercharger V3 dokáže nabíjať výkonom až 250 kW, aj tak zaostáva

Podľa portálu Inside EVs.com sa ale rýchlejšieho nabíjania dočkajú aj ostatné verzie Modelu 3. Konkrétne 200 kW výkonom bude možné po OTA (over-the-air) update systému nabíjať Tesla Model 3 Mid Range. Výkonom 170 kW bude zas možné nabíjať najnižšiu verziu Modelu 3, Standard Range Plus. Pôvodné maximum bolo 120, resp. 100 kW.

Vďaka vyššiemu nabíjaciemu výkonu bude možné batérie oboch nižších verzií Modelu 3 nabíjať podstatne rýchlejšie, minimálne prvé minúty nabíjania. Nabíjanie z 20 na 80% kapacity batérie by sa malo skrátiť o zhruba 15 minút.

Hoci ide o veľmi pozitívnu správu, majitelia elektromobilov Tesla Model 3 sa ešte nemusia veľmi tešiť. Tesla má zatiaľ postavených pomerne málo rýchlonabíjačiek Supercharger V3. Na druhej strane Superchargrov V2 je podstatne viac a tie zvládajú 150 kW nabíjanie.

Zdroj