Reklama

Telekom má už aj T Tablet, za dve stovky ponúka veľký displej, eSIM a podporu 5G

Zdroj | Telekom
Stanislav Vinc
Zdroj | Telekom
Zdroj | Telekom

O mesiac to bude presne rok, čo Deutsche Telekom priniesol na svoje dcérske trhy vrátane Slovenska vlastné smartfóny T Phone a T Phone Pro, ktoré majú plniť úlohu cenovo dostupných vstupeniek do sveta 5G sietí.

Na úspech dvojice týchto smartfónov operátor nadväzuje ich vylepšenými verziami a novými farbami, ako aj predstavením svojho prvého vlastného tabletu s názvom T Tablet, ktorý ponúka zaujímavý pomer ceny a výbavy.

Smartfóny so značkou ružového operátora neboli vôbec výstrelom do prázdna, čo niekoľko mesiacov po sebe dokazovali v uplynulom roku rebríčky predajov, ale aj naša osobná skúsenosť s vybavenejším modelom T Phone Pro.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Telekom

Ako sa to vo svete smartfónov patrí, najneskôr po roku musí prísť nová generácia, hoci v tomto prípade ide skôr o nenápadnejšiu revíziu. Spolu s novými farbami (Moonlight Blue pre T Phone Pro a Dusty Grey pre T Phone), sa smartfóny dočkali väčšej pamäte ROM (T Phone, 64 GB -> 128 GB/T Phone Pro 128 GB -> 256 GB) a vylepšeného predného fotoaparátu pri modeli T Phone (5 Mpx -> 8 Mpx), ktorý už je vybavený aj technológiou NFC. Štandardom je už aj využitie novšieho operačného systému Android 13.

Rodinu T-zariadení napokon rozšíri zmieňovaný T Tablet, ktorý kombináciou 10,36″ displeja s podporou eSIM nie je vhodný iba do role tabletu do obývačky, ale aj na cesty mimo dosahu Wi-Fi. Samozrejmosťou je pritom podpora 5G siete, ktorou Telekom pokrýva zhruba 45 % populácie Slovenska. Okrem eSIM je do tabletu možné vložiť aj klasickú Nano SIM kartu.

T Tablet využíva konkrétne Full HD obrazovku s pomerom strán 15:9, nad ktorou je umiestnený 8 Mpx predný fotoaparát. Vzadu má umiestnené fotoaparáty dva a to 8 Mpx + 2 Mpx snímač. Popri internej 128 GB pamäti podporuje aj microSD karty do 2 TB, pričom Android 13 tu má k dispozícii 6 GB RAM.

Batéria ponúka kapacitu 7 000 mAh a podporuje nabíjanie výkonom 15 W. Zaujímavá je aj certifikácia odolnosti IP52, ktorá zaručuje jeho čiastočnú odolnosť voči prachu a kvapkajúcej vode.

Pozrite si

Hráči Fortnite a Roblox pozor, lákavá odmena vám môže vybieliť bankový účet!

Telekom sa pri novom zariadení vlastnej značky podobne ako pri T Phone opäť chváli úzkou spoluprácou s Google, vďaka ktorej bude mať tablet záruku dostupnosti dvoch veľkých aktualizácií Androidu, 3-ročnú mesačnú distribúciu aktualizácií, ktoré v štvrtok roku podpory prejdú do kvartálnej distribúcie. Telekom k tabletu pribalí aj 3-mesačné predplatné na službu Google One s kapacitou 100 GB zadarmo.

Vylepšený T Phone bude k dispozícii za plnú cenu 189 € a T Phone Pro za 229 €. T Tablet bude v plnej sume v predaji za 209 € spolu s novým príslušenstvom, ako sú nové obaly a bezdrôtové slúchadlá s funkciou aktívneho potláčania hluku (ANC). Novinky budú k dispozícii v predajniach alebo online od od 24. augusta 2023.

Bude opäť zaujímavé sledovať, ako sa nové zariadenie s logom operátora umiestni v jeho rebríčku predajnosti a to najmä v poslednom kvartáli tohto roku, kedy je predaj tabletov najsilnejší. Telekom však na druhej strane uvádza tablet na trh práve v čase útlmu tohto segmentu po tom, čo si väčšina domácností či študentov nový tablet zaobstarala počas pandémie alebo v rámci štátnej výzvy. Kombinácia jeho výhodnej štandardnej ceny s blížiacimi sa vianočnými akciami však môžu napokon aj tak spôsobiť, že sa po ňom v skladoch takpovediac iba tak zapráši.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.