Reklama

Tech svet (270. deň): Poznáme dátum vydania Nokie N9 na Slovensku!

Drahomír Piok

Spoločnosť Samsung slávi a predstavuje. Jeho zatiaľ najvýkonnejší smartfón na trhu ohlasuje rekordné predaje. Sony zapláta dušu všetkým nahnevaným majiteľom špičkového fotoaparátu NEX-5N. Google predstavil nový a zaujímavý projekt prezerania autentických biblických rukopisov. Na záver video s veľmi sympatickou tlačiarňou, ktorá je, žiaľ, len koncept.

Naše dnešné hlavné články:

Samsung Omnia W ponúkne konečne poriadne ovocie

Špičkové All-in-One od Asusu

Sygic 11.2 si užijete aj na veľkej obrazovke tabletu

LG Dual Play: multiplayer hry bez predelenia obrazovky

Skutočná biblia online

Partnerstvo a spolupráca izraelského múzea v Jeruzaleme a IT giganta Google vyústila do zdigitalizovania skutočných zvitkov od Mŕtveho mora. Doteraz je ich objavenie z roku 1947 zahalené rúškom tajomstva. Biblické a náboženské texty nevyčísliteľnej hodnoty sú staré približne 2400 rokov. Na tejto stránke sú dostupne ich skenované predlohy spolu s anglickým prehľadom a dokonca aj možnosťou vyhľadávania.

Samsung stúpa

Predaj vlajkovej lode juhokórejského výrobcu smartfónov Galaxy S II je nad očakávania. Doteraz od začiatku predaja, ktorý zažal pred piatimi mesiacmi sa ich už predalo celých 10 miliónov. Predaj sa za posledných šesť týždňov takmer zdvojnásobil! No to nie je všetko. Predstavenia sa dočkal aj bezkonkurenčný Samsung Galaxy S II HD LTE. Hrúbka len 10 mm, displej s HD rozlíšením a uhlopriečkou 4,65“, 1,5 GHz dvojjadrový procesor, NFC, 1850 mAh batéria čo si viac priať?  Jediné, aby sa predával aj v 3G verzii na Slovenskom trhu. Informácie o cene a ani dostupnosti nie sú známe. Špecifikácie sú veľmi obdobné s modelom Samsung Galaxy S II LTE.

Samsung Galaxy S II LTE HD

Samsung Galaxy S II LTE HD

Sony pláta čo pokazilo

Ak si kúpite digitálnu zrkadlovku za takmer 700 € očakávate, že bude všetko tip-top. Bohužiaľ, pri modely Sony NEX-5N sa majitelia dočkali nepríjemného zvuku cvakania či klikania počas nahrávania videa. Našťastie sa k tejto chybe Sony postavilo chlapsky a čochvíľa bol update firmvéru na svete. Čo uvedený zvuk spôsobovalo spoločnosť Sony neprezradila.

Sony NEX-5N

Nokia N9 už čoskoro na Slovensku?

Zdá sa, že Nokia bez veľkých osláv spustila odpočítavanie predaja novej Nokie N9. Na svojej facebookovej stránke pribudla záložka s názvom „Módny hit Nokia N9“. Uvedenom popise sa nachádza odpočítavanie odhalenia, ktoré sa od dnes končí za 23 dní. To znamená, že minimálne do 20. októbra 2011 by sme sa jej mohli dočkať aj u nás doma. Nuž uvidíme.

Nokia N9

iPhone 5

Jedna veľmi stručná správa, ktorá sa nedávno objavila na internete. Nový iPhone 5 bude oficiálne predstavený 4. októbra. Tešíme sa naň!

iPhone 5

Úžasná tlačiareň?

Koncept s názvom SWYP (See What You Print) patrí k veľmi zaujímavým projektom blízkej budúcnosti. Elegantný dizajn dopĺňa veľký dotykový displej ktorý ukáže reálny náhľad pred vytlačením dokumentu s možnosťami jeho úpravy. Nie sú známe žiadne predbežné odhady predaja a ani ceny.

Foto: Sony, Samsung, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.