Reklama

Tech svet (234. deň): Značkový tablet HP TouchPad za 70€? Žiadne sci-fi, ale realita!

Drahomír Piok

Razer začal svet masírovať reklamnou kampaňou, ktorá môže byť predzvesťou očakávaného Switchbladu. Google sa zo snímkovania miest a obcí vyberá čo raz častejšie na exotickejšie miesta. Po dejisku olympijských hier vo Vancouvery alebo zámkov v Česku sa vydáva na plavbu po Amazonke. HP nečakane po svojej oznámenej obmene rozpredáva tablety za „drobné“.

Prejdite si aj naše ostatné zaujímavé novinky:

Slúchadlá Razer Tiaman majú až 10 reproduktorov!

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (24.časť)

Lenovo má externý mobilný monitor s hrúbkou necelý centimeter

Špičkový herný notebook v podaní Samsungu

Apple vs Samsung

Apple sa rád hrá vo Photoshope

Webový server webwereld.nl, ktorý prišiel na nejasnosti v žalobe Applu na Samsung, v prípade obrázkov Galaxy Tabu 10.1, odhalil nové skutočnosti. Apple pre tento raz v inej žalobe upravil obrázky smartfónu Samsungu Galaxy S, ktorá bola podaná v Holandsku. iPhone 3GS je v skutočnosti o 7 mm menší, no na fotografiách v žalobe sú úplne rovnaké. Podobné správanie by som určite od giganta ako je Apple neočakával. Za takto podlé praktiky by mal jednoznačne platiť.

iOS 5 zemetrasenia

iOS 5 varuje pred zemetraseniami

Apple si však zaslúži aj pochváliť. Postaral sa o integrovanie včasného upozornenia pred zemetrasením a vlnami tsunami do iOS 5. Táto voľba bude prístupná priamo v nastaveniach a je súčasťou operačného systému, no najpravdepodobnejšie zatiaľ iba v Japonsku.

Google a Amanoznka3

Google splavuje Amazonku

Služba Street View už dávno nie je len výsadou mestských lokácií. Dostávajú sa do nej čoraz častejšie iné zaujímavé miesta z prírody. Najnovší projekt hovorí o monitorovaní najdlhšej rieky sveta. Robí tak s miestnou nadáciou SAF, ktorá sa snaží zvýšiť povedomie domácich obyvateľov o krásach tejto rieky. No najme ukázať a upozorniť na miznutie a drancovanie vzácnych dažďových pralesov. Momentálne prebiehajú školenia pracovníkov nadácie aby dokázali s kamerami zaobchádzať. Kedy bude približne virtuálna prehliadka Amazonky hotová Google neinformoval.

HP TouchPad takmer zadarmo

HP TouchPad za „facku“

Po tom čo Hewlett Packard oznámila koniec výroby smartfónov a tabletov s webOS zaslala dcérskym spoločnostiam list s prosbou aby znížili ceny HP TouchPadu na 99 USD za 16 GB verziu a 149 USD za 32 GB. Zľava je nadnes prístupná zatiaľ len v Kanade, no v sobotu by mala nastať podobná situácia v USA. Tak ak ste na prázdninách za „veľkou mlákou“, nevadí vám „mŕtva“ platforma, neváhajte a prineste si jeden kúsok so sebou domov.

Hranie na počítači nie je mŕtve!

Tak znie základná myšlienka traileru, ktorý bol dnes uvoľnený Razerom. Mystické video hovorí o predstavení veľkej novinky 26.8.2011, no všetci správni fanúšikovia to už tušia. Na Razer Switchblade si brúsi zuby určite nie jeden profi hráč a práve táto „mašina“ by sa mala dočkať odhalenia v spomínaný dátum. Viac budeme vediež až v piatok.

Super Mario

Na záver si môžete pozrieť video s originálnym zvukovým doprovodom starej klasiky. Postaral sa oň orchester mladého Gabriela Hudelsona.

Foto: techbox.sk, webweredl.nl, Google, Apple

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.