Reklama

Tech svet (213. deň): Microsoft paroduje Gmail

Dominik Fúsek

Vo svete technológií sa točia veľké peniaze a niet teda divu, že sa konkurenti občas uchýlia k neetickému či dokonca nelegálnemu konaniu. Úspech e-mailovej služby od Googlu zrejme nenechá pokojne spávať predstaviteľov Microsoftu. Ich reakciou je video parodujúce Gmail a zdroj jeho financovania – cielené reklamy. Ako súboj gigantov dopadne, zatiaľ nevieme, v každom prípade si zatiaľ okrem spomínaného videa môžete pozrieť aj menej kontroverzné novinky.

Medzi ne patria aj tieto:

Chcete si natočiť životnú jazdu a vo Full HD? Drift HD je tá pravá!

Canon predstavil dvojicu nových tlačiarní s pokročilými funkciami

Dell Streak 10 Pro: konečne „vypustený“ do sveta!

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (21.časť)

Goldvish Equilibrium

Dual-SIM z drahokamov

Švajčiarsky výrobca luxusných mobilov ručnej výroby Goldvish predstavil Equilibrium – model, ktorý má vyvážiť váš pracovný a osobný život. A to vďaka tomu, že má dva sloty na SIM kartu. Okrem tejto nadštandardnej funkcie disponuje aj 8 GB pamäťou, fotoaparátom a FM rádiom. Inak je to len „obyčajný“, dobre vyzerajúci luxusný mobil vybavený zafírovým krycím sklíčkom displeja, platinou, zlatom, oceľou, hliníkom a titánom. Obyčajne ceny luxusných mobilov porovnávame s automobilmi, tu by však lepšie sedel rodinný dom. Za najdrahšiu verziu totiž zaplatíte astronomických 110 000 €.

BlackBerry Torch

BBM6 prichádza

Pod touto skratkou sa skrýva nová verzia programu BlackBerry Messenger. Hlavnou novinkou je sociálna funkcia spájania aplikácií. V praxi ide o to, že v akejkoľvek podporovanej aplikácií (vyžaduje aktualizáciu od vývojárov), prepojenej s BBM6, môžete komunikovať s priateľmi, ktorí môžu používať iný program. Už teda nebude nutné neustále prepínať medzi bežiacimi aplikáciami.

Adhoc kanoe

Skladateľné kanoe

Aktuálne počasie nie je pre kanoistiku ideálne, to sa ale môže zlepšiť. Fanúšikom tohto športu predstavujeme 4,1-kilogramového uhlíkového krásavca, ktorého poskladáte do veľkosti ruksaku. Viac fotografií na likecool.com.

Thanko Car Water Cool Seat

Schladenie na cestách

Japonská spoločnosť Thanko už prišla s kadečím, vodou chladený poťah do auta tu však ešte nebol. Počas niekoľkohodinovej cesty za dovolenkou, keď slnko neľútostne páli, by poslúžil výborne.

Google je presadzovaním cielených reklám známy, táto služba (AdWords) funguje aj v e-mailovej aplikácii Gmail. Systém podľa kľúčových slov v texte vašich e-mailov vkladá na stránku súvisiace reklamy. Microsoftu sa však tento zásah do súkromia používateľov (alebo skôr úspech konkurencie?) nepáči a tvrdí, že je to rovnako, ako keby poštár čítal vaše listy. Microsoft vraj vaše súkromie nenarúša a preto máte prejsť na jeho službu Office 365.

Foto: en.akihabaranews.com, mobilmania.cz

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.