Reklama

Tech svet (200. deň): Facebook vymazal používateľa, ktorý propagoval Google +

Drahomír Piok

Nová služba od Mozilly experimentuje s myšlienkou jedného prihlásenia bez hesla, a to pre všetky siete, ktoré sa do projektu zapoja. Dozviete sa taktiež, že očakávaný tablet HP TouchPad čoskoro dorazí do Európy alebo, že T-Mobile začína vo veľkom presadzovať používanie elektronických faktúr. Na koniec video o robotovi, ktorý má v budúcnosti pomáhať hendikepovaným ľudom.

Nezabudnite si prejsť aj naše dnešné novinky o:

Futuristické Hi-Fi od Sony

DVB-T multimediálne centrum s Andoidom

O2 so spustením 3G siete uvádza nové dátové programy

A ak ste sa ešte nezapojili do našej súťaže o nadupaný Android, tak stále máte príležitosť

HP TouchPad

Ďalší „Pad“ v Európe

Tento krát mám na mysli TouchPad od firmy Hewlett Packard, o ktorom sa hovorí od februára tohto roka. Prvý zákazníci na starom kontinente sa ho dočkajú vo Veľkej Británii, Francúzku a Nemecku. Do predaja ich zaradí viacero známych obchodných sietí, ktoré budú zákazníkom ponúkať obe veľkosti tabletu. Rozdelený je, samozrejme, podľa veľkosti pamäte, a tak 16 GB verzia bude stáť 455 € a 32 GB model vyjde na 545 €.

Mozilla a ich „internetová občianka“

Služba BrowserID má v budúcnosti urobiť prihlasovanie bezpečnejším a taktiež ho pomôcť zjednodušiť na rôznych webových stránkach. Už si nebudete musieť pamätať množstvo hesiel a prihlasovacích mien. Pre prihlásenie bude stačiť iba jednudochá identifikácia emailom po ktorej už heslo nebudete musieť nikdy ťukať. Teda za predpokladu, že sa služba rozšíri a bude ju používať viacero webov.

Facebook google +

Facebook zmätkuje?

Mark Zuckerberg má síce najsledovanejší účet na službe Google+, no v láske ju mať nebude. Človek menom Michael Lee Johnson si na Facebooku zaplatil reklamnú kampaň na to, aby si ľudia pridali jeho profil do svojich kruhov na Google+. Po pár dňoch reklamy sa však už spomínaný používateľ k svojmu kontu na Facebooku nedostal. S ním zmizli aj reklamy, ktoré si zaplatil. Facebook sa na jeho adresu vyjadril slovami, že porušil obchodné podmienky a pokyny pre reklamu, a tak bol jeho účet aj s reklamami zakázaný. Michael Lee sa k tomuto vyhláseniu doslovne vyjadril skromne, ale zato výstižne: „LOL“ a „Facebook. Tie Suck“.

t-mobile

T-Mobile masovo zavádza elektronické faktúry, telefóny pre deti

Slovak Telekom bude v priebehu júla už automaticky ponúkať elektronickú faktúru ako štandard. Má sa tak diať pri všetkých nových, ale aj existujúcich zákazníkoch. Tak informuje vo svojej správe, no akým spôsobom bude zákazníkom faktúra ponúkaná alebo zavádzaná sa nespomína. No pokiaľ zákazník odmietne elektronickú faktúru, môže mu byť zasielaná klasická faktúra. Našťastie ešte stále bez poplatku. Okrem toho budú v predajniach dostupný aj špeciálne upravený telefón Samsung E1170i s motívom Hannah Montana alebo filmom Cars. Za cenu 30 € získajú deti SIM kartu s kreditom a telefón Samsung s upraveným zadným krytom. Kto vie, možno sa raz budú kvôli telefónu viazať aj deti :).

Robot v domácnosti

Japonci si s robotmi rozumejú a dokazujú to čoraz viac. Kyborg s názvom PR2 má pomáhať robiť domáce práce alebo iné úkony hendikepovaným ľudom, pre ktorých sú tieto činnosti nemožné alebo veľmi náročné. Myslím si, že ak by bol robot skutočne dobrý, úspech by zožal v každej domácnosti, veď predsa tie domáce práce sú tak otravné…

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.