Reklama

TCL ukázalo nový rad QLED televízorov, ponúknu Google TV a Dolby Vision

Zdroj | TCL
Richard Pliešovský
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

TCL predstavilo dva modelové rady televízorov pre rok 2022. Prinášajú QLED technológiu (C63) so 4K rozlíšením, podporu Google TV, herné režimy, ale i kvalitné audio. Kúpa nového televízora TCL zo série C63 a P73 určite nebude zlé rozhodnutie.

Televízory majú tenký bezrámčekový dizajn a sú položené na elegantnom duálnom podstavci umožňujúcom vloženie soundbaru. Podporujú najnovšie formáty, herné režimy a 4K HDR Pro.

TCL 4K QLED TV C63

Televízor prináša technológiu Quantum Dot, ktorá dosahuje až 100 % objemu farieb. Funkcia Wide Color Gamut sa stará o jemnejšie, veľmi prirodzené farby s viac než miliardou farieb. Obrazovú kvalita dopĺňa Dolby Vision s vysokou kvalitou jasu, kontrastu, detailov i priestorovosti.

Zdroj | TCL

Séria TCL C63 využíva technológiu Motion Clarity pre čistý a plynulý obraz, vylepšené zobrazenie pohybu, či o obnovovaciu frekvenciu zdroja 50/60 Hz. Proprietárny softvér TCL MEMC vylepší obraz pri rýchlych scénach (akčné filmy, šport), alebo hraní videohier a pomáha obmedzovať rozostrenie rýchlych scén a znižovať stopu pohybu na minimum.

Určite vás poteší podpora Google TV, vďaka nej máte prístup k obrovskému množstvu aplikácií a služieb, vrátane video a hudobných. Súčasťou je aj Google Assistant, ten sa postará o oveľa pohodlnejšie ovládanie televízora len pomocou vášho hlasu. Integrovaná aplikácia Google Duo, ponúka jednoduché, no kvalitné videohovory. Nechýba ani Miracast pre PC. Rad TCL C63 tak umožní používateľom zobrazovať obsah z PC na ich televízoroch v rozlíšení 4K.

Zdroj | TCL

Televízory podporujú formáty Multi HDR a prinášajú najlepšiu kvalitu 4K HDR rozlíšenia, nájdu ten formát pri sledovaní obsahu v Dolby Vision pri streamovacích službách Netflix alebo Disney+, či obsah v HDR 10+ na Amazon Prime Video. Technológia AiPQ sa postará o zobrazenie s farebnou optimalizáciou v reálnom čase, kontrast pre rôzne žánre a konkrétny obsah. Algoritmy strojového učenia totiž optimalizujú obsah tak, aby podali maximum toho, čo možné.

Zdroj | TCL

Kinozážitok by nebol dokonalý bez poctivého zvuku. Zabudovaný audio systém šíri zvuk tromi rozmermi. Reproduktory Onkyo s Dolby Atmos prehrávajú zvuk vo viacrozmernom priestore a vtiahnu vás do deja, či už je to šport, videohra, alebo film.

Funkcia Game Master optimalizuje obrazovku pre režim hrania hier, televízory TCL sú oficiálnym televízorom hernej série Call of Duty. HDMI 2.1 sa postará o kompatibilitu s najnovšou generáciou herných konzol a podporuje tiež ALLM (Auto Low Latency).

TCL C63 budú dostupné vo veľkostiach 43″, 50″, 55″, 65″ a 75″. Ceny a dostupnosť budú oznámené neskôr.

Pozrite si

TCL ide masívne do Mini LED technológie, top televízory budú mať 144 Hz

TCL 4K TV P73

Aj produktový rad televízorov 4K HDR Google TV prináša technológie, ktoré sa postarajú, aby bol váš audiovizuálny zážitok na vysokej úrovni. Nejdete tu Dolby Vision, Dolby Atmos, Hands-free Google Assistant, Google Duo a, samozrejme, Google TV.

Zdroj | TCL

HDR 10 zabezpečuje v 4K rozlíšení lepšie dynamické mapovanie a vyššiu úroveň jasu, nasýtenie farieb ako aj kontrast.

Podpora formátov multi HDR umožňuje dosiahnuť 4K HDR s podporou HDR10, HDR HLG, HDR10+ a HDR Dolby Vision. TCL P73 bude podporovať ten najlepší formát, či už beží obsah s Dolby Vision alebo HDR 10+. Nechýba Wide Color Gamut využívajúca Motion Clarity, technológia pre spracovanie obrazu v pohybe a funkcia Game Master s podporou ALLM.

Zdroj | TCL

Televízory série TCL P73 budú dostupné v uhlopriečkach 50″, 55″, 65″, 75’’ a 85″. Ceny a dostupnosť spresní výrobca neskôr.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.