Reklama

TCL ide masívne do Mini LED technológie, top televízory budú mať 144 Hz

Zdroj | TCL
Števo Porubský
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Čínske TCL počas CES 2022 predstavilo viacero noviniek, medzi ktorými boli napríklad aj nové AR okuliare. Zároveň si však do Las Vegas prinieslo minimálne za kamión televízorov. Medzi tými je nielen nový koncept ultratenkého 8K 85″ televízora, ale aj Mini LED modely s 144 Hz panelmi. Mini LED hrá pritom v stánku prím.

Pozrite si

Vyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

TCL už pred rokmi predstavilo svoj prvý Mini LED televízor (netreba si ho ale zamieňať s micro-LED technológiou). Na tej chce stavať všetky nové modely (alebo aspoň drvivú väčšinu) pre tento rok.

Zdroj | TCL

Zároveň TCL na CES 2022 ukazuje aj koncept extrémne tenkého (3,9 mm) a zároveň obrieho televízora s 85″ uhlopriečkou a 8K UHD rozlíšením. S 8K UHD má TCL skúsenosti, na jeseň minulého roka spoločnosť predstavila niekoľko 8K televízorov, no tie neboli vôbec tak tenké.

Zdroj | TCL

Tak ako 8K TV z jesene minulého roka, tak aj modely na tento rok budú pracovať na operačnom systéme Android TV. TCL ale zatiaľ k novým modelom neprezradilo žiadne bližšie detaily a aj na svojom webe má modely z minulého roka.

Zdroj | TCL

TCL zároveň vidí potenciál v domácich hráčoch, ktorým chce ponúknuť lepší zážitok z hrania. Predsalen koronakríza a najrôznejšie lockdowny donútili ľudí sedieť doma a „nudiť sa“. Mnohí sa preto uchýlili k herným konzolám. Tie je najlepšie pripojiť k OLED televízorom, no vďaka technológii Mini LED sú pre konzoly či počítače zaujímavé aj takého televízory.

Zdroj | TCL

Navyše tie od TCL budú po novom ponúkať ešte lepšiu frekvenciu, a to až 144 Hz. Žiaľ, TCL si z nejakého dôvodu necháva detailnejšie informácie pre seba a odhaľovať ich bude až počas roka. Aktuálne tak nevieme či budú všetky nové modely s Mini LED displejmi aj s 144 Hz frekvenciou, alebo tú budú ponúkať iba vybrané modely.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.